מחיר למשתכן בבאר שבע – מה זה אומר בעצם?

מחיר למשתכן בבאר שבע

אחד מהפרויקטים החשובים ביותר, ללא ספק פרויקט הדגל, של משרד האוצר בשנים האחרונות, שנות כהותנו של משה כחלון בתפקיד, היה פרויקט מחיר למשתכן.

הרעיון של הפרויקט היה פשוט למדי, המדינה תעניק למספר חברות בנייה אפשרות לבנות פרויקטים של מבני מגורים בערים שונות, היא תעניק להם ערבות, תעזור להם בתהליכי השיווק, הכל במטרה שהם ימכרו את הדירות במחירים מוזלים, כאשר המדינה תבצע הגרלות בהן ייקבע מי יכול לרכוש דירות באותם פרויקטים. המטרה היתה, שזוגות צעירים יוכלו לרכוש את הדירות ולא אנשים מבוססים שיש להם כבר דירות משלהם.

נקודה נוספת וחשובה בפרויקטים אלו, חלק גדול מהם בוצעו בערים רחוקות מהמרכז, בפריפריה. זאת מתוך כוונה לאכלס אזורים רחוקים יותר, ומתוך מטרה להוריד את מחירי הדיור ברחבי הארץ.

הפרויקט אומנם ספג לא מעט ביקורת ועדיין סופג, שכן חלק גדול מהזוכים בדירות לא קיבלו את הדירות שלהם עדיין, במקרים רבים אפילו לא התחילה הבנייה, מה שאומר שאותם זוכים צריכים גם לשלם על הדירה וגם להמשיך לחיות בשכירות או אצל ההורים. במקרים אחרים הדירות שנמסרו לזוכים, אינם כפי שהובטחו להם.

עם זאת, במקרים אחרים הפרויקט דווקא זכה להצלחה. זוגות רבים שהתמודדו במכרזים השונים וזכו בהם, קיבלו את הדירה המבוקשת ועברו לגור בה. הם נהנים מדירה משלהם, במחיר מוזל ולא צריכים להשקיע את כל החסכונות שלהם ברכישת דירה יקרה במחיר השוק.

דוגמא טובה לפרויקט כזה הוא מחיר למשתכן בבאר שבע. צריך לומר, ביחד עם פרויקט זה, הרי שבמהלך השנים, בוצעו בבאר שבע מספר פרויקטים של בנייה, כולל של שכונות חדשות, אשר הביאו לכך שתושבים רבים חדשים הגיעו אל העיר. מדובר על תושבים שעברו אליה, הן מערי הדרום השונות והן מהמרכז, מתוך כוונה להתרחק מאזור זה ולהתגורר באזור פחות עמוס ופחות צפוף.

כאמור, פרויקט מחיר למשתכן בבאר שבע זוכה להצלחה, אפשר לראות שכונות חדשות קמות על בסיס פרויקט זה, וכך מגיעים אל העיר תושבים חדשים אשר נהנים מאיכות חיים גבוהה יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הרחקת יונים – האם באמת אפשר להרחיק אותן לעד
כל מי שיש לו בעיה של יונים בבית יודע לומר: זה בלתי נסבל! זה מתחיל ברעש שאנחנו לא תמיד מבינים מיד מאיפה...
קרא עוד »
מרץ 18, 2019
פינות אוכל – המדריך לרכישה, מה חשוב לדעת לפני שקונים
החלטתם שאתם רוצים לחדש את פינת האוכל שלכם בבית? יצא לאחרונה לא פעם שאורחים באו אליכם לארוחות נהדרות...
קרא עוד »
נוב 29, 2021
עו"ד הסכם ממון מטעם נעמת
בין אם אתם תאגיד, ארגון ללא מטרות רווח או אדם פרטי, המורכבויות של ההסכמים הללו יכולים להיות מכריעים....
קרא עוד »
אוק 29, 2023