חוג תיאטרון לילדים

התרומה של חוג תיאטרון לילדים

ישנן דרכים שונות בהן אנחנו יכולים להשתמש בשביל לעזור לילדים שלנו להתפתח לכיוונים שונים. אנחנו יכולים לספק להם צעצועים ומשחקים, ספרים וחוברות עבודה, אנחנו יכולים להדריך וללמד אותם כיצד להתנהל במצבים שונים ומגוונים. 

אחד הכלים הטובים ביותר לעזור לילדים שלנו להתפתח, היא באמצעות חוגים אשר מועברים על ידי מורים ומרצים בעלי ניסיון וידע בתחום. אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא חוג תיאטרון לילדים. חוג בו הם ילמדו כיצד לשחק, כיצד לקרוא מונולוגים ולהציג דיאלוגים עם ילדים אחרים, כיצד לעמוד מול קהל ובכלל כיצד להופיע. 

חשוב לומר, אם נרשמים לחוג תיאטרון לילדים זה לא אומר בהכרח שמכוונים את הילד להיות שחקן בתיאטרון. הוא בהחלט יכול לקבל את הכלים, ללמוד ולרצות בסופו של דבר להיות שחקן, אך זה לא אומר שזה חייב להיות כך. לחוג יש תרומות יש שונות אשר יכולות לעזור לילדים שלנו, לא רק על הבמה אלא גם בחיים עצמם. 

כיצד חוג תיאטרון תורם לילדים? 

ראשית, הרבה מאוד ילדים הם ביישנים וקשה להם לעמוד מול קהל, בין אם מדובר על קהל מוכר של בני משפחה וחברים ובוודאי קהל זר. דרך החוג, הם לומדים שיטות וכלים כיצד להתגבר על בעיה זו. 

שנית, החוג (כמו חוג דרמה לילדיםמלמד אותם כיצד להתמודד עם סיטואציות שונות בחיים, באמצעות משחק, באמצעות היכולת לדבר, להיפתח ולא לפחד. 

שלישית, מעצם זה שעומדים מול קהל, מעצם זה שמופיעים, אז גם יכולים לרכוש ביטחון עצמי שיכול לעזור בצורות שונות במצבים רבים. זה דבר שלא קל לרכוש בחיים, וחוג תיאטרון יכול לעזור בכך. 

ארבע, דרך המשחק עם ילדים אחרים, אפשר גם לפתח יכולות חברתיות רבות, לדעת כיצד להשתלב במקומות שונים, לדבר ולייצר קשרים עם ילדים שונים. 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: