היתרונות המדהימים של ספרי קומיקס לילדים

במשך זמן רב חוברות קומיקס זכו למוניטין גרוע למדי. הם היו הסחת הדעת הערמומית שתלמידי בית הספר הסתירו בתוך דפי 'ספרים אמיתיים'. אנשים ראו בהם גרסה פשוטה יותר של קריאה; משהו שלא יכול להציע את אותה מורכבות או יתרונות התפתחותיים ש'ספרים רציניים' יכולים להציע.

אבל עכשיו הורים ומחנכים מתחילים לראות את היתרונות הנסתרים של ספר הקומיקס הצנוע. הרבה מהביקורת על קומיקס וחוברות קומיקסים לילדים מגיעות מאנשים שחושבים שילדים רק מסתכלים על התמונות ולא מחברים אותן יחד עם המילים.

הנה רק כמה מהיתרונות המדהימים של קריאת ספרי קומיקס:

  1. הם הופכים קוראים סרבנים לקוראים רעבים

אחד היתרונות הטובים והברורים ביותר של ספרי קומיקס הוא שהם יכולים להיות מהנים וקלים יותר לקריאה מאשר ספרים רגילים. זה יכול להיות מאוד מושך לילדים צעירים שאחרת היו מתעניינים מעט בקריאת צורות מסורתיות של ספרים. 

  1. הם נותנים לקוראים המתקשים ביטחון

ספרי קומיקס אינם מפחידים קוראים מתקשים עם עמוד טקסט סוחף. בדרך כלל הם מציעים משפטים קצרים וקלים לקריאה, לצד רמזים ויזואליים וטקסטים אחרים (למשל אנחות דמויות, טריקת דלת וכו') לצורך הקשר. הם גם מועילים לילדים עם קשיי למידה; ילדים עם אוטיזם יכולים ללמוד הרבה על זיהוי רגשות דרך התמונות בספר קומיקס. ילדים עם דיסלקציה, שעלולים למצוא את זה מתסכל לסיים עמוד בספר מסורתי, חשים לעתים קרובות תחושת הישג כשהם משלימים עמוד בחוברת קומיקס. וכפי שרבים מאיתנו יודעים, הישג ממלא תפקיד מפתח בבניית קוראים בטוחים ושוטפים.

  1. הם מרחיבים את מאגר המילים של ילדכם

כשאנשים רבים חושבים על ספרי קומיקס, הם כנראה לא לוקחים בחשבון את מאגר המילים המשמשות בכל עמוד, או את ההזדמנות שהם מציעים לחזק את כישורי אוצר המילים. ספרי קומיקס נותנים לילדים הזדמנות ייחודית לרכוש אוצר מילים חדש בשילוב עם רמזים בהקשר, כלומר מידע מתמונות או רמזי טקסט אחרים כדי לעזור לילדים לפענח את המשמעות של מילים לא מוכרות.

  1. הם יכולים להוות ליווי רב ערך לדיסציפלינות למידה אחרות

ספרי קומיקס שחוקרים או נוגעים באירועים היסטוריים, סיפורים קלאסיים, חיות בר, טבע, מערכות יחסים חיוביות ועוד יכולים לספק השלמה חשובה לתחומי למידה אחרים. לדוגמה, אם ילדכם לומד על המצרים הקדמונים, סיפור קומיקס המתרחש במצרים העתיקה עשוי להשתמש בתמונות כדי להסביר פרטים תקופתיים חשובים, כגון לבוש, אוכל, טקסים, חקלאות, בנייה, מסחר, מסחר ותרבות וחברתית. תכונות. על ידי שילוב של מילים ואיורים, ילדים רבים משיגים את התמונה הכוללת ביתר קלות ובהתלהבות רבה יותר מאשר משימוש בספרי לימוד בלבד.

  1. ישנם ז'אנרים רבים ושונים של קומיקס שיתאימו לכל הטעמים

ספרי קומיקס הם לא רק גיבורי על ונבלים. והם בהחלט לא מיועדים רק לבנים. ספרי קומיקס מפוזרים על פני ז'אנרים רבים ושונים, כולל קומדיה ודרמה, ובטח יהיה משהו שיתאים לכל הטעמים, הגילאים ורמות הקריאה. אולי אפילו יש משהו שאולי תרצו להכניס לעצמכם, או ליהנות ביחד עם ילדכם, מכורבל לפני השינה!

> קבלו המלצה על ספרי מתח מומלצים

כתוב/כתבי תגובה