בריונות ברשת

בריונות ברשת

היום ניתן למצוא יותר ויותר מקרים של בריונות ברשת. מדובר על תופעה שמתרחשת בעיקר בקרב ילדים או בני נוער, בהם נעשה שימוש ברשתות חברתיות או קבוצות ווטסאפ, על מנת להשפיל או להקטין אדם מסוים. התופעה רווחת בעיקר בבתי הספר, כאשר קבוצה מסוימת של ילדים מחליטה להתמקד בילד חלש או שונה. כתוצאה מכך, הילד חש מבודד חברתית, מושפל, עצוב או כועס. הבריונות יכולה להתבטא בהודעות פוגעניות הנוגעות לילד, בתמונות מביכות שלו או בסרטונים פרטיים. בצורה כזו, מופצות שמועות זדוניות בקרב כל חברי הכיתה או השכבה, כך שתוך שעות ספורות בלבד כולם כבר מודעים אליהן.

כיצד להתמודד עם בריונות ברשת?

הורים רבים נאלצים להתמודד עם התופעה המכוערת, דבר שמוביל לא פעם לרגשות קשים של תסכול, ייאוש וחוסר אונים. הנטייה הטבעית היא לנסות להחזיר לילדים הפוגעים, אך לא פעם מדובר על פעולה שעלולה רק לסבך את המצב. האופציה המומלצת ביותר היא להתערב במקרה של בריונות ברשת ולנסות לסיים את הבריונות בצורה היעילה והמהירה ביותר, על מנת לחזור למצב של שגרה. הפעולה הראשונה שמומלץ לעשות, היא להרחיק את הילד מהפלאפון או המחשב שלו, על מנת שיפסיק להתעסק בהודעות השונות שנשלחות שם. השלב הבא, יהיה לנסות לדבר עם הוריו של הילד או עם בית הספר, על מנת לערב אותם במצב. חשוב בנקודה הזאת להעצים את הילד על מנת לבטל את האפקט המקטין והמשפיל שהבריונות גרמה לו. חשוב כמובן לערב את הילד בכל התהליך שמתבצע על מנת להפסיק את גילויי הבריונות, על מנת שיהווה חלק מהפתרון. במידה וקיימים איומים ממשיים על ביטחונו של הילד, כדאי לערב את רשויות החוק, היות ולפעמים זהו המוצא הנכון ביותר למצב. כדאי לעודד את הילד להתקרב לחבריו על מנת ליצור חזית מאוחדת כנגד הבריונים, היות ומחקרים רבים מוכיחים כי רוב הבריונים נטפלים לילדים מבודדים וחלשים, שאינם מסוגלים להגן על עצמם.

לסיכום, בריונות ברשת הינה תופעה מכוערת שמתרחשת לא פעם בין כותלי בית הספר. במידה והילד שלכם הפך לקורבן לבריונות מסוג זה, חשוב לערב את בית הספר על מנת לטפל בעניין מהר ככל הניתן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מזגן בחורף – האם הוא עדיף על תנורי חימום השונים?
ימי החורף הקרים כבר בעיצומם ואנשים רבים חלוקים אודות אפשרות החימון הטובה והמומלצת ביותר. בעקבות שלל...
קרא עוד »
פבר 05, 2020
עבירות סמים בצבא – כל מה שרציתם לדעת
הצבא פוגש את החיילים כשהם בקצה גיל ההתבגרות, בשיאו של הרצון למרד, לבעוט במוסכמות ולנסות כל מה שנאסר עד...
קרא עוד »
מרץ 29, 2021
האלכימיה של מטבחים מעוצבים: אבני הבניין שלא ידעתם שאתם צריכים
המטבח אינו רק חלל שבו מכינים ארוחות; זה מקדש, מקום התכנסות, ולפעמים, הלב של בית. ככל שהפרדיגמות...
קרא עוד »
ספט 18, 2023