כיסא גלגלים חשמלי או רגיל – יתרונות וחסרונות

האדם המוגבל או הקשיש עשוי למצוא את עצמו לא פעם עם קשיים לא פשוטים בגלל הקושי שלו בניידות. הוא יכול לראות את עצמו כביכול נפלט לגמרי מהחברה הנורמטיבית והבריאה רק בגלל שהוא לא מצליח לשרת את עצמו. לעיתים הראש שלו מתפקד היטב. הוא מבין הכול, יש לו מחשבה בהירה ואפילו מהירה והוא יכול אפילו להיות גאון הייטק. הבעיה שלו שהוא לא יכול לזוז ולהתנייד בכוחות עצמו ועל כן הוא פשוט מוצא את עצמו כאילו והוא מנודה מטעם החברה.

אז יש היום הרבה פתרונות ויש הרבה מה לעשות כדי להקל על האדם המוגבל ובכך לסייע לו להישאר רלוונטי בהרבה מאוד מקומות.

אחד העזרים המוכרים ביותר זהו כיסא הגלגלים. יש כיסא גלגלים רגיל ומסורתי שכולנו מכירים ויש את כיסא גלגלים חשמלי.

ננסה ללמוד על שתי האפשרויות.

כיסא גלגלים חשמלי – כיסא גלגלים חשמלי יכול להיות יעיל מאוד במקרים שהנכה רוצה להתנייד בכוחות עצמו בעזרת הכיסא מבלי להיות תלוי בעזרה אנושית.

מנגד, כיסא כזה גם עשוי להיות בעייתי בכל מקרה של תקלה. הכיסא פשוט ישבות. מעבר לכך כיסא כזה לא יהיה יעיל בשבתות וחגים כאשר הנכה שומר השבת לא יוכל להשתמש בעזרים החשמליים של הכיסא.

כיסא גלגלים רגיל – היתרון הוא שמדובר בכיסא מכני שאפשר להשתמש בו בצורה פשוטה בלי יותר מידי כללים ובלי תחכומים שלפעמים יהיו מיותרים במיוחד אם מדובר באדם מבוגר שלא ורצה ללמוד עכשיו דברים חדשים שרק יסבכו אותו.

אז אפשר לרכוש את כיסא הגלגלים ולבחור את הכיסא הכי מתאים והכי יעיל אך אפשר גם לשאול כיסא כזה בארגוני הרפואה שמשאילים מוצרים מהסוג הזה ללא תשלום או בתשלום סמלי. למידע נוסף אודות מוצרים לגיל השלישי

כתוב/כתבי תגובה