כל מה שחשוב שתדעו על חקירות כלכליות

חקירות כלכליות הן הסוג הנפוץ ביותר של דיווח חקירות. חקירות אלו יכולות להיעשות כדי לחשוף ולחשוף את האמת לגבי נושא מסוים, כמו הונאה או שחיתות, או שהם יכולים להיעשות כדי לחשוף את פעולתו הפנימית של ארגון, כמו חברה או ממשלה. חקירות כלכליות ידועות גם בשם עיתונות כלכלית. הם נערכים לעתים קרובות למטרות רווח על ידי עיתונאים וארגוני חדשות.

חקירות כלכליות עבור הציבור:

עיתונות חוקרת היא סוג של עיתונאות הכוללת מחקר וחקירה של עוולות אפשריות ללא צורך בהכרח לחשוף את זהות המקורות או לספק הוכחות על מנת לפרסם את ממצאיה. היא נבדלת מסוגים אחרים של עיתונות בכך שאין לה סטנדרטים מוגדרים לאימות, אלא מסתמכת על איסוף מידע ממסמכים זמינים לציבור וממקורות אחרים כדי שתוכל לדווח עליהם באמינות.

מה בודקים במסגרת חקירות כלכליות ומה חשוב לדעת?

חקירות כלכליות הן סוג של חקירה המתמקדת בהיבטים הכלכליים של מצב. זה עשוי להיות קשור לבנקאות, פיננסים או ביטוח. ניתן להגדיר זאת כחיפוש אחר מידע שיסייע בהבנת ההשפעות הכלכליות של אירוע או תרגול. חקירות משפטיות נערכות לרוב כחלק מתהליך זה. חקירות חשבונאיות משפטיות הן סוג של חקירה המתמקדת בהיבטים החשבונאיים של מצב. הם דורשים הבנה של כללים ותקנות גילוי, המתמטיקה המעורבת בניתוח פיננסי ותהליך הדיווח הכספי. ניתן להגדיר זאת כ"חקירה של יישום או פרשנות של מידע פיננסי". חקירות חשבונאות משפטיות כוללות ביקורת, חקירות הונאת מס, חקירות הונאה של חברות ציבוריות ומצבים דומים אחרים. פורנזיות טכנולוגיות מידע היא חקירה הכוללת טכנולוגיות דיגיטליות כגון מחשבים וטלפונים ניידים כדי לזהות ראיות שעלולות להשפיע על אנשים או ארגונים החשודים בפשעים כגון פריצת מחשבים, גניבה או גישה בלתי מורשית למוצרים קנייניים.

ליצירת קשר עם משרד חקירות פרטי >>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי נהיגה בקלות ראש?
נהיגה בחוסר זהירות היא עבירת תנועה חמורה הכרוכה בהפעלת רכב תוך התעלמות מכוונת ורצונה מבטיחות הזולת....
קרא עוד »
יונ 27, 2023
איך למצוא את מוצר הסקס המושלם בשבילך
מחפשים דרך מעניינת לשדרג את יחסי המין שלכם? רוצים להגיע לסיפוק מיני גם מבלי למצוא בן/ת זוג? סובלים...
קרא עוד »
מאי 31, 2021
נסעתם לאילת עם הילדים? איפה אפשר "להניח" את הילדים וללכת להירגע לבד
הגיע חודש אוגוסט ואתם ההורים כבר לא יודעים כיצד אפשר להעסיק את ילדכם. הקייטנות כבר נגמרו והילדים...
קרא עוד »
פבר 25, 2019