כל מה שחשוב שתדעו על חקירות כלכליות

חקירות כלכליות הן הסוג הנפוץ ביותר של דיווח חקירות. חקירות אלו יכולות להיעשות כדי לחשוף ולחשוף את האמת לגבי נושא מסוים, כמו הונאה או שחיתות, או שהם יכולים להיעשות כדי לחשוף את פעולתו הפנימית של ארגון, כמו חברה או ממשלה. חקירות כלכליות ידועות גם בשם עיתונות כלכלית. הם נערכים לעתים קרובות למטרות רווח על ידי עיתונאים וארגוני חדשות.

חקירות כלכליות עבור הציבור:

עיתונות חוקרת היא סוג של עיתונאות הכוללת מחקר וחקירה של עוולות אפשריות ללא צורך בהכרח לחשוף את זהות המקורות או לספק הוכחות על מנת לפרסם את ממצאיה. היא נבדלת מסוגים אחרים של עיתונות בכך שאין לה סטנדרטים מוגדרים לאימות, אלא מסתמכת על איסוף מידע ממסמכים זמינים לציבור וממקורות אחרים כדי שתוכל לדווח עליהם באמינות.

מה בודקים במסגרת חקירות כלכליות ומה חשוב לדעת?

חקירות כלכליות הן סוג של חקירה המתמקדת בהיבטים הכלכליים של מצב. זה עשוי להיות קשור לבנקאות, פיננסים או ביטוח. ניתן להגדיר זאת כחיפוש אחר מידע שיסייע בהבנת ההשפעות הכלכליות של אירוע או תרגול. חקירות משפטיות נערכות לרוב כחלק מתהליך זה. חקירות חשבונאיות משפטיות הן סוג של חקירה המתמקדת בהיבטים החשבונאיים של מצב. הם דורשים הבנה של כללים ותקנות גילוי, המתמטיקה המעורבת בניתוח פיננסי ותהליך הדיווח הכספי. ניתן להגדיר זאת כ"חקירה של יישום או פרשנות של מידע פיננסי". חקירות חשבונאות משפטיות כוללות ביקורת, חקירות הונאת מס, חקירות הונאה של חברות ציבוריות ומצבים דומים אחרים. פורנזיות טכנולוגיות מידע היא חקירה הכוללת טכנולוגיות דיגיטליות כגון מחשבים וטלפונים ניידים כדי לזהות ראיות שעלולות להשפיע על אנשים או ארגונים החשודים בפשעים כגון פריצת מחשבים, גניבה או גישה בלתי מורשית למוצרים קנייניים.

ליצירת קשר עם משרד חקירות פרטי >>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתזים לטרמפולינה
הרי יש משהו יותר שובה לב מאשר לראות ילד מאושר על טרמפולינה? יש משהו יותר מרגש מאשר התחושה הזו של הרוח...
קרא עוד »
אפר 04, 2022
חדר בריחה לילדים
חדרי הבריחה או בשמם הלועזי – אסקייפ – רום – הם כבר מזמן לא איזו חידה סתומה עבור כמעט כל האוכלוסייה....
קרא עוד »
מאי 03, 2021
תמונות לחדר הילדים
אחד הדברים שיותר כיף להשקיע בהם הוא חדר הילדים. החדר של הילד הוא ממלכה קסומה אשר אותה נרצה לעצב בצבעים...
קרא עוד »
נוב 10, 2021