מצבה – כיצד בוחרים את המצבה היפה ביותר

מצבה

לא מעט אנשים מוכנים להשקיע הרבה מאוד כסף וזמן ברכישת מצבה ליקיריהם. נכון שלא מדובר במוצר שיש בו שימוש מעשי, לא נהוג לעשות בו שימוש, אלא הוא משרת רק על מנת לתת כבוד, להוקיר ולהנציח את המת. אך עדיין אנשים מעוניינים להשקיע לא מעט כסף בכך, מאחר והם יודעים שזו הדרך שלהם לכבד את יקיריהם, וכן להראות לכל מי שמגיע אל בית הקברות, על חשיבותו של האיש. 

מי שביקר בבתי קברות בישראל או בעולם, מצא שם בוודאי לא מעט מצבות מסוגים שונים. מצבות גדולות ומפוארות, לצד מצבות קטנות או בינוניות בגודלן. מדובר על מצבות שמציגות את הנפטר בדרכים שונות, דרך הכיתוב על האבנים, דרך סוג האבן, העיצובים והקישוטים שעל גבי המצבה. 

השאלה היא, כיצד בוחרים את המצבה הנכונה. צריך להתייחס לתנאים שונים שיכולים להשפיע על הבחירה. באופן טבעי כל אחד יחליט בהתאם איזו מצבה יכולה להתאים ליקיריו גם על פי התקציב שעומד לרשותו. 

איך בוחרים מצבה בצורה נכונה

הכלל הראשון הוא לבחור מצבה שיכולה להתאים על פי הסגנון שלה, על פי סוג האבן, סוג הכיתוב, סוג העיצוב ועל פי פרמטרים אחרים שיכולים להשפיע על הנראות של המצבה ואיך היא מייצגת את הנפטר. 

הכלל השני, צריך לבחון את גודל המקום בו רוצים להציב את המצבה. ישנן חלקות קבר קטנות, ישנן חלקות קבר גדולות, אפילו משותפות, ואז אפשר לבחור מצבות בסדר גודל כזה או אחר. 

הכלל השלישי, צריך לבחון איך אפשר לעצב את הקבר בצורה נכונה, באופן שיכול להתאים לדרך בה רוצים להנציח את הנפטר, וכן כיצד אפשר לתחזק לאורך זמן את המצבה שלא תיהרס בתנאי מזג האוויר. 

 

ראו גם: מצבות מחירים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לשמח את ההורים בזמן משבר הקורונה?
בשבועות האחרונים אנחנו עדים להתפרצותו של נגיף קורונה בישראל, מה שהוביל לכך שרבים מסתגרים בבתים, לא...
קרא עוד »
אפר 02, 2020
מדפסות SAMSUNG VS HP
אנשים רבים מתעניינים בתחרות הערה הקיימת בין מדפסות  SAMSUNG VS HP. מדובר ללא ספק בשתי חברות המדפסות...
קרא עוד »
יונ 30, 2019
איך ניתן למצוא להיטי חסידים?
ליהודים יש היסטוריה מוזיקלית עשירה ומגוונת. המוזיקה היהודית הייתה חלק מהתרבות היהודית מאז המאה...
קרא עוד »
יול 04, 2022