איך משחקי חשיבה תורמים לפיתוח כישורים בילדים?

איך משחקי חשיבה תורמים לפיתוח כישורים בילדים?

משחקי חשיבה, שונים ממשחקים רגילים לילדים, משום שהם מהווים אתגר אמיתי. משחקים כאלה מספקים חידות או "בעיות" שיש לפתור, הם מספקים מצב מורכב שיש לצאת ממנו, או מטרה שיש להגיע אליה. אבל כיצד משחקים של חנות משחקי חשיבה אניגמה למשל תורמים לפיתוח כישורים בילדים? הנה כמה דרכים בהם תורמים המשחקים להתפתחות הילד: 

פיתוח יכולות מוטוריות

משחקי מחשבה כמו קובייה הונגרית, לוחות משחק, קופסאות חידות, פאזלים מעץ וכולי כולם עוזרים לפתח את החשיבה ולפתח יכולות מוחיות ומוטוריות. באמצעות משחקים כאלה אפשר לעבוד על שרירי המוח, לחזק ולפתח את הזיכרון, ללמוד על חשיבה אחרת ומחוץ לקופסא, לדעת כיצד לצרף אלמנטים ובכך לפתח את כול היכולות. 

יצירת עניין ורגיעה

כשהילדים שלנו עסוקים במשחק מחשבה שמאתגר ומעניין אותם כמו בקישור, הם לומדים לחשוב ברוגע, להרגיע את הגוף ולעבוד נכון. משחקים מחשבתיים יוצרים רוגע בקרב הגוף והנפש והם מעולים לשמירה על ריכוז, עניין, ואיזון. משחקים כאלה מעולים עבור ילדים שמחפשים עיסוק מעניין ומרגיע. 

התמודדות עם סיטואציות חברתיות

כידוע, כולנו מגיבים באופן שונה לסיטואציות שונות בחיים, החל מהתמודדות או תחרות , עד להפסד או ניצחון. כשאנחנו יוצרים אינטראקציות חברתיות בעת משחק חשיבה אנו לומדים להתמודד עם סיטואציות בכול תחום בחיים. ילדים שמתמודדים עם סיטואציה של משחק מורכב, ירכשו מיומנויות להתמודדות חברתית בבית הספר, בעוד שעם השנים הם ידעו להתמודד נכון עם סיטואציה גם במקום העבודה, בין חברים ובתוך המשפחה. אז זה הזמן לבחור משחקי חשיבה איכותיים תוך בחירה בפריטים מעניינים ומאתגרים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

משחקים מומלצים לילדים

יתרונות משחקי קופסא בגיל צעיר

מי מאיתנו לא מכיר משחקי קופסא? מדובר במשחקים הרלוונטיים עבור כמה משתתפים, כאשר לכל משחק מטרה אחרת. בעבר, משחקי הקופסא היו דומיננטיים מאוד בחייה של

קרא עוד »