איך ללמד את הילדים לרכב על אופניים?

רכיבה על אופניים הינה יכולת נרכשת. ניתן להגדיר אותה גם כמיומנות שניתן לסגל אותה לעצמנו בתרגול ובהתנסות. אבל לא כולנו זוכרים את עצמנו בשלב ההתחלתי, כילדים בני שלוש או ארבע, מתיישבים בהתרגשות על האופניים החדשים שלנו, ולא ממש יודעים איך עושים את זה. לא כולנו זוכרים את השלב בו הסירו לנו את גלגלי העזר מהאופניים, והרגשנו חסרי יציבות ולא ידענו איך משיגים את שיווי המשקל. אבל אם אנחנו רוצים להצליח ללמד את הילדים שלנו – עלינו לנסות להיזכר, או לכל הפחות להבין את הקושי שלהם.

כך מלמדים את הילד לרכוב על אופניים

  • לפני הכול עלינו להסביר לו את הקושי שהוא עומד להתמודד מולו. הוא צריך להבין שלא ברגע אחד לומדים לרכוב, וכל מי שרוכב בקלילות ובהנאה, התחיל יום אחד בהתנסות ובתרגול, וכמובן שגם בנפילות מידי פעם.
  • עלינו להיות בטוחים כי הילד מצויד באופניים שמתאימים לו. כלומר, הם הותאמו עבורו לפי מידותיו והן עשויות לאפשר לו לרכוב היטב.
  • למידה נכונה תתחיל תמיד בשטח שקל לרכוב בו. זה אומר שהשטח צריך להיות מישורי ומרווח מספיק. מה שיאפשר לו לנסות לפה ולשם בלי להתמודד עם אתגרים של מעברים צרים, ירידות או עליות וכן הלאה. גם אנשים בדרך עלולים להפריע לו. נבחר מקום ריק שאין בו תנועה ערה. כך הוא גם ירגיש בטוח ורגוע להמשיך בניסיונות שלו.
  • בתחילה עלינו לתמוך בו מעט. לאחוז בידינו את האופניים וללכת יחד אתו. כך הוא קולט את התנועה ולומד לשלוט בהדרגה על האופנים.
  • במידה ואנחנו עומדים להסיר לו את גלגלי העזר, כדאי לעשות זאת בהדרגה. בתחילה נכופף, אחר כך נוריד גלגל אחד בלבד.

מוזמנים להכנסו לאתר של חנות לאופניים קוברה בורדו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דוד חשמל או שמש – מה עדיף?
אי אפשר בלי דוד בבית. גם דוד חשמל וגם דוד שמש נועדו בסופו של דבר לאותה המטרה. שניהם נועדו לספק לנו מים...
קרא עוד »
אוק 24, 2021
כיריים אינדוקציה או כיריים גז – במה לבחור?
אנשים רבים שנמצאים בהליכי תכנון של המטבח הביתי שלהם תוהים ולא בטוחים במה יהיה כדאי לבחור ומה יתאים...
קרא עוד »
דצמ 29, 2020
איך לבחור כורסת טלוויזיה שתתאים לבית עם בעלי חיים?
המאמר באדיבות TVpoint כורסת הטלוויזיה היא אחד הרהיטים היותר שימושיים בבית שלכם. כאן אתם יושבים, מבלים...
קרא עוד »
פבר 13, 2019