איך ללמד את הילדים לרכב על אופניים?

רכיבה על אופניים הינה יכולת נרכשת. ניתן להגדיר אותה גם כמיומנות שניתן לסגל אותה לעצמנו בתרגול ובהתנסות. אבל לא כולנו זוכרים את עצמנו בשלב ההתחלתי, כילדים בני שלוש או ארבע, מתיישבים בהתרגשות על האופניים החדשים שלנו, ולא ממש יודעים איך עושים את זה. לא כולנו זוכרים את השלב בו הסירו לנו את גלגלי העזר מהאופניים, והרגשנו חסרי יציבות ולא ידענו איך משיגים את שיווי המשקל. אבל אם אנחנו רוצים להצליח ללמד את הילדים שלנו – עלינו לנסות להיזכר, או לכל הפחות להבין את הקושי שלהם.

 

כך מלמדים את הילד לרכוב על אופניים

  • לפני הכול עלינו להסביר לו את הקושי שהוא עומד להתמודד מולו. הוא צריך להבין שלא ברגע אחד לומדים לרכוב, וכל מי שרוכב בקלילות ובהנאה, התחיל יום אחד בהתנסות ובתרגול, וכמובן שגם בנפילות מידי פעם.
  • עלינו להיות בטוחים כי הילד מצויד באופניים שמתאימים לו. כלומר, הם הותאמו עבורו לפי מידותיו והן עשויות לאפשר לו לרכוב היטב.
  • למידה נכונה תתחיל תמיד בשטח שקל לרכוב בו. זה אומר שהשטח צריך להיות מישורי ומרווח מספיק. מה שיאפשר לו לנסות לפה ולשם בלי להתמודד עם אתגרים של מעברים צרים, ירידות או עליות וכן הלאה. גם אנשים בדרך עלולים להפריע לו. נבחר מקום ריק שאין בו תנועה ערה. כך הוא גם ירגיש בטוח ורגוע להמשיך בניסיונות שלו.
  • בתחילה עלינו לתמוך בו מעט. לאחוז בידינו את האופניים וללכת יחד אתו. כך הוא קולט את התנועה ולומד לשלוט בהדרגה על האופנים.
  • במידה ואנחנו עומדים להסיר לו את גלגלי העזר, כדאי לעשות זאת בהדרגה. בתחילה נכופף, אחר כך נוריד גלגל אחד בלבד.

מוזמנים להכנסו לאתר של חנות לאופניים קוברה בורדו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוגי תקלות במקררים
המקרר מקרר את תכולתו בפעולה הדומה למזגן, בשני מוצרים אלו התקלות אינן שכיחות, לפחות לא בשנות חייהם...
קרא עוד »
ינו 27, 2019
לחיים בריאים יותר עם שיטות מהמזרח
לא מעט אנשים מעוניינים לטייל במזרח בפרק זמן כלשהו בחייהם. ישנם אנשים אשר בוחרים לטייל במזרח לאחר שהם...
קרא עוד »
נוב 12, 2019
בית אבות לתשושי גוף – מה זה בדיוק אומר?
אם התפתחות הרפואה והארכת תוחלת החיים בישראל ובעולם כולו, עולים המספרים של אנשים מבוגרים וקשישים...
קרא עוד »
יול 18, 2021