עברתי תאונת עבודה. מי משלם לי?

תאונת עבודה היא נושא מרכזי במקום העבודה. היא גובה יותר מ-10,000 חיים בשנה. רוב התאונות נגרמות מטעויות אנוש וחוסר הכשרה. ישנם גם מקרים בהם סיבת התאונה אינה ידועה, אך קיימת אפשרות חזקה כי היא נגרמה ברשלנות של המעסיק. במקרים כאלה, אנו יכולים לצפות לראות מספר הולך וגדל של תביעות משפטיות נגד מעסיקים וחברות ביטוח בגין תביעות פיצויים שהוגשו על ידי נפגעים שנפגעו בתאונות עבודה.

כאן תמצאו מידע על תאונת עבודה מי משלם.

הצעד הראשון לצמצום תאונות ומוות בעבודה הוא הגברת המודעות לבטיחות העובדים בקרב מנהלים ועובדים כאחד. השלב השני הוא לוודא שלעובדים תהיה הגנה מספקת כשהם בעבודה – הן במהלך המשמרות והן לאחר עזיבת עבודתם. זה יבטיח שהם לא ייפצעו או יהרגו בזמן ביצוע עבודתם; זה גם יעזור להם להימנע מתביעה אם הם אכן נפצעים או נהרגים בזמן העבודה – בטעות או בכוונה.

אחריות משפטית – מצד מי?

האחריות המשפטית לתאונות עבודה היא אחריות מורכבת מאוד והיא משתנה כל הזמן. בעבר האחריות הייתה בעיקר על המעסיק, אך כעת האחריות עוברת לעובד.

המטרה העיקרית של מאמר זה היא לתת סקירה כללית של מהן אחריות לתאונות עבודה ומדוע הן כה חשובות. מאמר זה נותן מבוא לנושא זה ודן בכמה מהנושאים העיקריים הקשורים אליו.

הפיצויים – מצד מי?

תאונות עבודה הן אירוע נפוץ מאוד במקום העבודה. הבעיה היא שסכום הפיצויים שמשלמים למי שנפגע במהלך תאונות עבודה נמוך מאוד. זה יצר חוסר איזון במערכת הכלכלית. זה מוביל לכך שהרבה עובדים נשארים ללא כל פיצוי ולכן אין להם ברירה אלא לפנות להליכים משפטיים שעלולים להימשך שנים לפתור.

הפתרון פשוט – ודאו שכל העובדים יקבלו את מלוא הפיצויים על כל פגיעה שהם סובלים בעבודה, בהקדם האפשרי. זה לא רק יבטיח הגנה על זכויותיהם, זה גם יעזור להם במצבם הכלכלי ויאפשר להם לחיות חיים מאושרים יותר בבית שבו הם יכולים לעסוק בתחומי עניין אחרים כמו תחביבים או התנדבות במקום לעבוד בשכר מינימום.לתיאום פגישה עם חברה למימוש זכויות רפואיות>>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעת מזונות בפשיטת רגל – מה חשוב לדעת התהליך?
פשיטת רגל היא תהליך של חיסול נכסיו של אדם ושימוש בכספים כדי לשלם את חובותיו. פשיטת רגל יכולה להיות...
קרא עוד »
יול 16, 2022
צחצוח שיניים לילדים – איך מלמדים
צחצוח שינים לילדים היא חוויה ראשונית ומהנה ביותר לילד שכן זו הפעם הראשונה שבה הילד יכול לצחצח שיניים...
קרא עוד »
אוק 03, 2019
5 רעיונות להצעת נישואין רומנטית
עליכם להבין כי ההצעה המושלמת תלויה במידה עצומה בבני הזוג. עליכם להבין מה בת הזוג שלכם הכי אוהבת, מה...
קרא עוד »
נוב 24, 2018