התפתחות גור חתולים – מה צפוי?

חתלתול הוא חתול צעיר. הם ידועים בפרוותם הרכה ובטבעם השובב. גורי חתולים נולדים עיוורים וחירשים, אבל הם יכולים לראות תוך שבוע או שבועיים מהלידה. גורי חתולים מתפתחים במהירות עם הצעד הראשון שנעשה בערך בגיל 3 שבועות, המיאו הראשון בגיל חודשיים בערך, והמלטה הראשונה של גורים בגיל 6 חודשים בערך. במאמר נסביר על התפתחות גור חתולים.

גורי חתולים נולדים ללא שיניים ואין להם מערכת עיכול מפותחת לעיכול מזון מוצק עד שהם בערך בני 8 שבועות. המשמעות היא שחלב יהיה מקור התזונה העיקרי שלהם במשך השבועות הראשונים לחייהם.

>> למידע נוסף, צרו קשר עם המרפאה וטרינרית בחיפה.

התפתחות גור חתולים – הסבר על ההליך

גורי חתולים נולדים בדרך כלל ללא כל פרווה ועיניים עצומות. לאחר שבועיים הם פותחים את עיניהם ומתחילים להצמיח שיניים. בגיל 3 חודשים הם מפותחים לחלוטין ומוכנים לעזוב את האם.

לגורי חתולים יש הרבה אנרגיה והם יכולים להיות שובבים מאוד כשהם צעירים. הם גם אוהבים לרדוף אחרי דברים כמו חוט או חפץ על חוט, מה שנקרא "דיג".

נולדים עם מעט מאוד שיער

חתלתול נולד בעיניים ובאוזניים עצומות. יש להם מעט שיער. הם אינם מסוגלים ללכת, להאכיל את עצמם או לנקות את עצמם. לוקח כשבועיים עד שהעיניים והאוזניים של חתלתול ייפתחו וחושי השמיעה והראייה שלו יתפתחו במהלך השבועות הקרובים. הגורים מתחילים להסתובב בגיל שלושה שבועות והם מסוגלים לאכול מזון מוצק בגיל ארבעה שבועות.

גורי חתולים נולדים עיוורים, חירשים וחסרי שיניים. אין להם את היכולת לווסת את טמפרטורת הגוף שלהם. הם זקוקים לטיפול רב מהאימהות שלהם בשבוע הראשון לחייהם. גורי חתולים לומדים כיצד לטפח את עצמם, לשתות מים ולהשתמש בארגז חול בגיל 3 שבועות בערך. חתלתולים מתחילים לאכול מזון מוצק בגיל 5 שבועות בערך ויגמלו לחלוטין מחלב אמם עד גיל 8 שבועות. גורים צריכים יותר זמן מגורים כדי להתפתח כי הם נולדים עם שיניים, מה שאומר שהם יכולים להתחיל ללעוס דברים.

מצאתם גור חתולים נטוש? היכנסו >>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מרגישים שהזוגיות שלכם מבטלת את האני העצמי שלכם
כמעט כל אדם חולם על זוגיות בריאה וטובה. אולם, לא פעם אנשים אשר מוצאים זוגיות ושמחים בה, חשים במהלך הזמן...
קרא עוד »
אפר 15, 2019
איטום גגות – מתי נכון לבצע איטום?
גגות מגנים על המבנה שלנו, הם נותנים לנו הגנה ומחסה, לכן מגדירים את הבית כקורת גג מעל לראש. אך לא תמיד...
קרא עוד »
יול 11, 2021
4 דברים שהם חובה בכל חתונה
מאמר זה כולל את ארבעת הדברים המוגדרים כחובה בכל חתונה. קריאה נעימה.   בר אלכוהול    קצת...
קרא עוד »
מרץ 22, 2022