איך להימנע מהדבקת כינים לכל המשפחה

איך להימנע מהדבקת כינים לכל המשפחה

ידוע כי כיני הראש נוטות לעבור מאחד לשני דווקא בגילאים צעירים יותר. אז אם ילדכם חזר יום אחד מהגן כאשר הוא מתגרד בראשו ללא הפסקה, זוהי נורת אזהרה בשבילכם כדי לטפל בבעיה זו כמה שיותר מהר ולמנוע את מעבר הכינים לכל בני המשפחה בבית. ההידבקות של כלל בני המשפחה בכינים עלולה להתרחש באופן מהיר במיוחד, כך שחשוב לטפל בכך בהקדם האפשרי.

כיצד כינים עוברות מאדם לאדם

למרות שהכינים לא מסוגלות לעוף או לקפוץ מראש אחד לשני, יש להן יכולת מעבר מראש לראש באופן מהיר במיוחד. ההדבקה מתרחשת באמצעות הצמדת ראשים אחד לשני, או שימוש בחפץ מסוים שבא במגע עם ראש נגוע בכינים. לדוגמה אם ילדכם הסובל מכינים השתמש במסרק של כל בני המשפחה, השימוש במסרק זה הופך להיות כמו הבסיס של דגירת הכינים מכיוון שכך הן יכולות לעבור בקלות מראש אחד לראש אחר של בני המשפחה.

הכינים מסוגלות להתרבות במהירות מפתיעה, כך שמספיקה נוכחות של כינה אחת בראש כי שהקרקפת תהפוך להיות ביתה הנוח והמזמין והמקום האידיאלי להתרבות שלה.

> למדו אודות התופעה באתר Dovratya

דרכים לחיפוש ומציאת כינים בראש

כפי שנאמר, הסימן הראשון להידבקות בכינים הוא גרד חזק ומסיבי בשיער הראש. במקרה כזה, מומלץ להניח מגבת בהירה על הכתפיים ולסרק את השיער עם מסרק בעל שיניים צפופות. המסרק הצפוף יתפוס את הכינים או ביצי הכינים הנמצאים בשיער, והמגבת תמנע נפילת והתפזרות הכינים לכל עבר וגם תסייע לזהות את הכינים שנופלות על המגבת בגלל צבען הכהה.

מומלץ להרטיב את השיער לפני סירוק השיער, במיוחד אם מדובר על שיער ארוך, כך שהסירוק בעזרת המסרק הצפוף יהיה הרבה יותר נוח ומהיר ובמידה וישנן כינים הן יתפסו בקלות על המסרק.

כך תימנעו מהדבקת כינים לכל המשפחה

אם גיליתם אצל אחד מבני הבית כינים, יש לבדוק את ראשם של כל בני הבית. ניתן לטפל בכינים הסוררות באמצעות מגוון תכשירים איכותיים העשויים מחומרים טבעיים וחזקים כמו כלינה תכשיר לכינים, כך שמצד אחד הם ישמידו את הכינים וביצי הכינים בראש וגם ישמרו על בריאות השיער והקרקפת.

כתוב/כתבי תגובה