אהבה אובססיבית

אהבה אובססיבית

אהבה יכולה להיות דבר מקסים. מרבית האנשים מחפשים כיום אהבה. האהבה מעוררת התרגשות ומחברת בין בני האדם. אולם, כאשר האהבה הופכת להיות אובססיבית, היא הרסנית מאוד הן לאדם עצמו והן כלפי האדם אשר האהבה מכוונת אליו. במקרה שבו אדם סבל מאהבה אובססיבית עליו לקבל את הטיפול המתאים והנכון לו.

מהי אהבה אובססיבית?

אהבה אובססיבית הוא מושג שבא לתאר את ההתקשרות בין אדם אחד לאדם אחר, כאשר לא מדובר על התקשרות חיובית כלל. אדם אשר אוהב אהבה אובססיבית איננו מסוגל להרפות ממושא אהבתו ולא פעם זה מביא אותו לבצע פעולות לא הולמות שונות. אהבה אובססיבית יכולה להיווצר כבר בתחילת הקשר ולא פעם היא יכולה להיווצר מבלי שהצד השני יודע מכך בכלל. האדם שמהווה את מושא האהבה המדוברת הופך להיות עיקר עולמו של האוהב האובססיבי והוא מוצא את עצמו חושב עליו באובססיביות, בודק באופן תמידי היכן הוא נמצא ומה הוא עושה ולא פעם זה יכול להגיע למצבים שבו הוא פוגע באדם שהוא אוהב ורק בכדי שלא לשאת את המחשבה שהוא יהיה עם אדם אחר מלבדו. אהבה אובססיבית יכולה לפגוע באופן מהותי בחייו של אדם הסובל ממנה ועל כן, מיד אשר מזהים סימנים לאהבה שכזאת, רצוי לפנות לטיפול מתאים באופן מידי.

כיצד מטפלים באהבה אובססיבית?

אם תשאלו פסיכיאטרים כיצד מטפלים באהבה אובססיבית הם לרוב ימליצו על טיפול תרופתי שתפקידו הוא לדכא את תסמיני האובססיה. אולם, טיפול תרופתי איננו מעניק פתרון לשורש של הבעיה ועל כן, רצוי וחשוב לבחור בטיפול מתאים אחר, שיכול לסייע לאדם לאבחן את המקור והסיבה לאהבה האובססיבית שלו ולטפל בכך בהתאם. טיפול פסיכואנליזה הוא טיפול שמבוסס על שיטתו של פרויד. הטיפול יורד לשורש הסיבות לאהבה אובססיבית וזאת בכדי להעניק את המענה הטוב ביותר לבעיה זאת לאדם הסובל ממנה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פשפש המיטה – כמה הוא נפוץ ואיך תגלו אותו
יש הרבה חרקים מסוגים שונים שעלולים לפגוע ולהפריע לרבים מאתנו. אחד מהם, הוא כמובן פשפש המיטה. הוא נפוץ...
קרא עוד »
אפר 12, 2022
כמה עולה לעשות איפור קבוע בשיטת השערה?
איפור קבוע הינו פעולה קוסמטית שמטרתה לחסוך את הצורך להתאפר מידי יום ולהסתבך עם חומרי איפור או צבעים...
קרא עוד »
ספט 25, 2021
שימורים לכלבים
תחום מוצרי המזון לכלבים התפתח בצורה משמעותית בשנים האחרונות. כיום ניתן למצוא עשרות סוגי מזון לכלבים,...
קרא עוד »
נוב 01, 2019