צעצועים לילדים

צעצועים לילדים

עולם הצעצועים של היום הוא ממש לא כמו עולם הצעצועים שהיה בעבר. חנויות הצעצועים של היום הן הרבה יותר צבעוניות, יש בהן הרבה יותר אפשרויות, יש מגוון משחקים חינוכיים או לחילופין צעצועים שנועדו לקדם את הילדים ובקיצור מדובר בעולם הרבה יותר גדול מאי פעם.

אז בעוד שבעבר היו אמנם אך ורק מספר מצומצם של אפשרויות, ומספר משחקים בסיסיים הרי שהבחירה במשחק לא הייתה כל כך קשה. כל ילד שהגיע לחנות המשחקים ידע פחות או יותר מה הן האפשרויות העומדות בפניו ולא היה לו קשה לבחור תא המשחק הרצוי. לא כך זה נראה היום כאשר החנויות מלאות במשחקים במגוון מבלבל ומסחרר במיוחד. אז איך בוחרים משחקים או בית בובות מעץ למשל ?

איכות – זה לא סוד שהאפשריות שעומדות בפנינו היום הן אפשרויות על קשת רחבה מאוד של איכויות. יש משחקים חזקים וטובים אשר לא נשברים בקלות. הם מסוגלים לשרוד חודשים ושנים בלי שיינזקו. מנגד יש משחקים שמכה קלה תהפוך אותם לאוסף של חלקים שאין בהם כל שימוש. אז ברור שיש לחשוב על אופי השימוש ועל סוג המשחק הרצוי מבחינת אורך החיים שלו ולבחור בהתאם את הצעצוע הרצוי.

בטיחות – יש לתת את הדעת על הרמה הבטיחותית של המשחק ועל המענה שהוא ייתן מבחינת שמרה על הילד ועל בריאותו. אף אחד לא רוצה לתת לילד משהו שעשוי לגרום לו נזק כלשהו. חשוב לבדוק היטב את הנתון הזה.

מטרה – לכל משחק ישנה מטרה. יש משחקים לימודיים ויש משחקים שנועדו לצרכי שעשוע ובידור בלבד. יש להתמקד במטרות של המשחק בהתחשב ברמה של הילד וברצון ההורה מבחינה חינוכית ולימודית.

מחיר – ברור שלמחיר יש גם כן הרבה מה לומר בבחירה של המשחק.

מומלץ! בדקו צעצועי עץ באתר ג'ירפה צעצועים

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: