טיפול רגשי פרסונלי לשיפור הזוגיות קידום זוגיות

טיפול לשיפור הזוגיות

בעיות בזוגיות ניתנות לפתרון באמצעות השקעת זמן ומאמץ. בכל מערכת זוגית צצות לעתים בעיות מתמשכות שאינן נפתרות בהסכמת בני הזוג ובמקרה זה יש לשקות היטב פנייה לסיוע מקצועי. מטפלת זוגית טובה תדע לעשות את העבודה ולגשר בין בני הזוג בהסתמך על ידע מקצועי ניסיון רב. אדם נייטרלי יוכל לרכוש את אמונם של בני הזוג, להקשיב להם ולתת עצות וטיפים שנועדו ליישם את דרכי הפתרון. כאשר אנו מדברים על בעיות בזוגיות הכוונה עשויה להיות התפרצויות זעם, אלימות, תיעוב הדדי, שיעמום, חוסר חשק מיני ועוד. כל אלה מעכירים את החיים המשותפים ודורשים מאמצים משני הצדדים כדי להתגבר עליהם.

טיפול רגשי פרסונלי מתמקד בזיהוי הבעיות של היחיד בתוך מערכת זוגית. הוא מיועד להקשיב לבן או בת הזוג ולהבין מה מעיק עליהם וכיצד הם רואים את מערכת היחסים וחיי היומיום. המטרה היא לגלות את הקשיים ולתת להם מענה עבור היחיד שבתוך הזוגיות. יש כמובן הבדלים רבים בין זוגיות בגיל צעיר לבין כזו בגיל מבוגר ולאחר שנים רבות יחד נוטים להופיע סימני שחיקה בעקבות שינויים פיזיולוגיים ומקצועיים. בטיפול רגשי פרסונלי המטופל יכול לבטא את רגשותיו ולהסיר את המסכות שכל כך נחוצות לו לפעמים בזמן שיחה אינטימית עם בן הזוג השני. הקשר עם מטפל טוב פותח אפשרויות רבות לביטוי עצמי, העלאת חששות מהעתיד, מחשבות על דרכי פעולה וצמיחה אישית, כפי שקורה בטיפול זוגי אצל דורית כהן.

אחד מבני הזוג, או שניהם, עלול לחוש מחנק מהקשר הזוגי בשלב כזה או אחר וכן להתפתות לבגידה או לחשוד שהוא נבגד. במקרים כאלה הוא יתקשה לנהל תקשורת תקינה עם בן הזוג השני ולהניח את הסוגיות הכואבות על השולחן. טיפול רגשי פרסונלי מיועד לאפשר לו לצאת מהמחנק הרגשי ולאפשר לו להבין את התרחשויות מנקודת המבט של יועץ הזוגיות. תחושות קשות בקשר לזוגיות עלולות להוביל להתפרצויות זעם והטחת עלבונות צורמת ואף לאלימות פיזית ולכן טיפול רגשי פרסונלי עשוי למנוע את הפיצוץ שבדרך ולמנוע מכם עוגמת נפש רבה ונזק נפשי גדול.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שרציתם לדעת על תוספי תזונה ותרומתם לאימון
בכל העולם, מבוגרים וצעירים נעזרים בתוספי תזונה שונים. בעיקר מי שעוסק בתחום הספורט, שם תוספי התזונה...
קרא עוד »
יול 13, 2020
איטום קירות חוץ – איך זה מתבצע?
איטום קירות חוץ היא אחת המשימות החשובות והמורכבות ביותר לקבלן בניין. קבלני בניין חייבים להשתמש...
קרא עוד »
ספט 12, 2022
רפואה טבעית מבוססת מדע ומחקר – יש דבר כזה!
זה לא פשוט להקל ראש במה שלא מבינים, וכך עם הזמן החלו להתעשת לא מעט  רופאים אשר הבינו כי שיטה שפועלת...
קרא עוד »
פבר 20, 2019