טיפול רגשי פרסונלי לשיפור הזוגיות קידום זוגיות

טיפול לשיפור הזוגיות

בעיות בזוגיות ניתנות לפתרון באמצעות השקעת זמן ומאמץ. בכל מערכת זוגית צצות לעתים בעיות מתמשכות שאינן נפתרות בהסכמת בני הזוג ובמקרה זה יש לשקות היטב פנייה לסיוע מקצועי. מטפלת זוגית טובה תדע לעשות את העבודה ולגשר בין בני הזוג בהסתמך על ידע מקצועי ניסיון רב. אדם נייטרלי יוכל לרכוש את אמונם של בני הזוג, להקשיב להם ולתת עצות וטיפים שנועדו ליישם את דרכי הפתרון. כאשר אנו מדברים על בעיות בזוגיות הכוונה עשויה להיות התפרצויות זעם, אלימות, תיעוב הדדי, שיעמום, חוסר חשק מיני ועוד. כל אלה מעכירים את החיים המשותפים ודורשים מאמצים משני הצדדים כדי להתגבר עליהם.

טיפול רגשי פרסונלי מתמקד בזיהוי הבעיות של היחיד בתוך מערכת זוגית. הוא מיועד להקשיב לבן או בת הזוג ולהבין מה מעיק עליהם וכיצד הם רואים את מערכת היחסים וחיי היומיום. המטרה היא לגלות את הקשיים ולתת להם מענה עבור היחיד שבתוך הזוגיות. יש כמובן הבדלים רבים בין זוגיות בגיל צעיר לבין כזו בגיל מבוגר ולאחר שנים רבות יחד נוטים להופיע סימני שחיקה בעקבות שינויים פיזיולוגיים ומקצועיים. בטיפול רגשי פרסונלי המטופל יכול לבטא את רגשותיו ולהסיר את המסכות שכל כך נחוצות לו לפעמים בזמן שיחה אינטימית עם בן הזוג השני. הקשר עם מטפל טוב פותח אפשרויות רבות לביטוי עצמי, העלאת חששות מהעתיד, מחשבות על דרכי פעולה וצמיחה אישית, כפי שקורה בטיפול זוגי אצל דורית כהן.

אחד מבני הזוג, או שניהם, עלול לחוש מחנק מהקשר הזוגי בשלב כזה או אחר וכן להתפתות לבגידה או לחשוד שהוא נבגד. במקרים כאלה הוא יתקשה לנהל תקשורת תקינה עם בן הזוג השני ולהניח את הסוגיות הכואבות על השולחן. טיפול רגשי פרסונלי מיועד לאפשר לו לצאת מהמחנק הרגשי ולאפשר לו להבין את התרחשויות מנקודת המבט של יועץ הזוגיות. תחושות קשות בקשר לזוגיות עלולות להוביל להתפרצויות זעם והטחת עלבונות צורמת ואף לאלימות פיזית ולכן טיפול רגשי פרסונלי עשוי למנוע את הפיצוץ שבדרך ולמנוע מכם עוגמת נפש רבה ונזק נפשי גדול.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פנסיון לכלבים: חשיפת יתרונות נסתרים
בחירת מתקן פנסיון לכלבים עבור חיית המחמד האהובה שלך יכולה לעתים קרובות להרגיש מהממת. עם זאת, מעבר...
קרא עוד »
נוב 13, 2023
כל מה שאתם צריכים בשביל מסיבת חנוכה מושלמת
אין עוד עם כל כך חברתי כמו הישראלים, אנחנו אוהבים לארח אולי יותר מכל דבר אחר וניתן לומר כי מלאכת...
קרא עוד »
דצמ 14, 2018
רפואה משלימה – מה עושים כשהרפואה המערבית לא עוזרת
היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר סובלים מבעיות ומחלות שונות, אשר הרפואה המודרנית לא מצליחה למצוא...
קרא עוד »
ינו 30, 2020