מה הן יריעות ביטומניות?

איטום גגות הוא עניין חשוב ביותר בעולם המודרני. הוא משמש למניעת כניסת מים לבתים, משרדים ומבנים אחרים. גגות בתים ומבנים עשויים לרוב מיריעות ביטומניות. יריעות אלו עשויות מאספלט או ביטומן.

מטרת ההקדמה הקצרה הזו היא לתת לך סקירה כללית על נושא שאולי יעניין אותך אבל לא יודע עליו יותר מדי. אנו נדון ביתרונות של יריעות ביטומניות, המשמשות להפיכת מערכת הגג שלך לעמידה למים. 

אז מה צריך לדעת על היריעות האלה?

יריעות ביטומניות אלו עשויות מביטומן, שהוא מינרל שניתן למצוא באדמה. מינרל זה שימש כחומר בניין עוד מימי קדם והוא מכונה גם "זפת פחם". המונח "ביטומן" בא מהמילה "ביוואק" (מילה צרפתית ל"מחנה"). במילה שימשה לתיאור יריעות דמויות זפת אלו במהלך המהפכה הצרפתית.

יריעות דמויות זפת אלו מיוצרות בדרך כלל על ידי שילוב פחם עם אספלט ולאחר מכן הוספת מים ליצירת חומרים דמויי זפת אלו.

למה כדאי להשתמש בשיטה זאת לאיטום גגות?

הגגות שלנו צריכים מידי כמה עשורים איטום מחודש.  יריעות ביטומניות הן סוג חשוב ופופולרי ביותר של חומר קירוי. יריעות ביטומניות מורכבות מאספלט, שהוא תערובת של פחם ביטומני, חול ומים. מוצר זה נפוץ בתעשיית הבנייה לאיטום התפרים בין שכבות האספלט וחיבור בין סדקים שנוצרו בגגות של מבנים מסוגים שונים. הביטומן מעורבב בחול או חצץ ליצירת אגרגט שיתחבר ויוצר יריעה. יריעות ביטומניות יכולות לשמש למטרות רבות ושונות, החל מאיטום גג עד איטום חנייה. 

כיצד מוצאים חברת שיפוצים טובה?

כיום יש מגוון רחב של אתרי האינטרנט מציעים שירותי קירוי מסוג כלשהו כגון ניקוי גגות, צביעת גגות, תיקון גגות וכן הלאה. בחרו את המומחים שמספקים את השירות הנחוץ לכם, כלומר, איטום גגות בחומרים אטומים למים כדי למנוע מים ושלג להיכנס לבניין או לבית.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניווט במבוך הניהול: כל התובנות שרצית לדעת
ניהול הוא דיסציפלינה רחבת היקף המשתרעת הרבה מעבר לגבולות של פיקוח על צוות או הקצאת משאבים. בבסיסו,...
קרא עוד »
נוב 16, 2023
מה אתם לובשים לליל הסדר?
חג הפסח אוטוטו מגיע, ואתם בוודאי נרגשים ומכינים את הבית לקראת ערב החג. ליל הסדר מהווה הזדמנות נפלאה...
קרא עוד »
אפר 14, 2019
ציפוי מגן לזכוכית
ציפוי מפני ירי, הדף, שבירת זכוכית ופריצות אם נשקפת סכנה לחייכם בתוך ביתכם או במכונית שלכם, במשרד או...
קרא עוד »
פבר 07, 2019