מה זה איקומרס?

מה זה איקומרס?

איקומרס הוא למעשה מונח מאנגלית הנקרא E-Commerce והוא מתייחס לתחום המסחר האלקטרוני. אם בעבר אנשים היו רוצים להגיע אל החנות כדי לרכוש מוצר, לגעת בו, למשש אותו ולבחון אותו לעומק הרי שכיום עם ההיצע רחב הידיים, המידות, הסוגים והמחירים האטרקטיביים אנשים מעדיפים לרכוש מוצרים אונליין. יותר ויותר אנשים רוכשים באינטרנט מוצרים שונים, החל מספרים, דרך קורסים, מוצרי קוסמטיקה, בגדים, נעליים ואפילו הזמנת כרטיסי טיסה, חופשות, נופשים ונוטלים הלוואות דרך האינטרנט מבלי הצורך להגיע לבנק או אל חברת האשראי.

מי יכול להקים חנות אלקטרונית?

כיום כל אחד יכול להקים חנות אינטרנטית בהשקעה של כמה אלפי שקלים בלבד תוכלו לבנות חנות לא רעה בכלל, עיצוב גרפי מכובד ולהזין בו מוצרים למכירה. כמובן שעדיין תצטרכו לייצר שיתופי פעולה עם ספקים ולפרסם את האתר בצורה נכונה. היום זה הרבה יותר פשוט וזול מאשר בעבר להקים חנות אלקטרונית.

אילו סוגי חנויות אלקטרוניות קיימות?

יש כמה וכמה סוגים של חנויות אלקטרוניות כיום:

  • חנות למכירת מוצרים פיזיים – חנות המציגה מוצרים פיזיים למכירה כמו ספרים, בגדים, נעליים וכד'. אנשים מבצעים השוואת מחירים ומזמינים את הסוג, המידה והצבעים שהם רוצים מבין האפשרויות באתר ובעלי האתרים מבצעים משלוח בדואר או עם שליח עד בית הלקוח לכתובת שהוא ציין בהזמנה.
  • חנות למכירת שירותים – זוהי חנות המקדמת שירותים שונים כמו שירותים של פרילנסרים, שיעורים פרטיים, שירותי ייעוץ ועוד.
  • חנויות איקומרס לשיווק מוצרים דיגיטליים – אתרי לימוד המציעים מגוון מוצרים דיגיטליים כמו קורסים, ספרים אלקטרוניים, דיסקים ועוד.

לסיכום

כל אחד יכול להקים כיום חנות איקומרס באינטרנט ולשווק בה מוצרים ושירותים שונים. אנשים רבים מעדיפים לרכוש היום אונליין בשל המחירים האטרקטיביים, המבצעים, האפשרות להשוות מוצרים ומחירים בלחיצת כפתור ונוחות הרכישה מהבית.

כתוב/כתבי תגובה