אבחון מורפולוגי

מתי צריך לעשות אבחון מורפולוגי מעמיק?

המליצו לכם על אבחון מורפולוגי מעמיק? אם כך, חשוב שתדעו מה מצפה לכם, לא כן? מה בינו לבין מיון זרע מורפולוגי? ומה הפרוצדורה לקראתה אתם הולכים? כל מה שרציתם לדעת. 

מה צריך לדעת לקראת אבחון מורפולוגי מעמיק?

אבחון מורפולוגי מעמיק הינו תהליך הבודק את מצב הזרע באופן ספציפי ולא מתבצעת בזמן הזה כל פעולה המשמשת להפריה. כמו כן, נבחנים תאי הזרע באופן כללי יותר וזאת בשונה ממיון מורפולוגי, אשר במסגרת הטיפול בוחנים את תאי הזרע באופן פרטני יותר לצורך הזרקתם לביצית בהמשך התהליך.

אבחון מורפולוגי מעמיק – מה זה?

אבחון מורפולוגי מעמיק משמש כבדיקה מקדימה לקראת ביצוע מיון זרע מורפולוגי אשר בוחנת את התאמת הנבדק לביצוע המיון. חשוב לציין כי כמו שנאמר קודם, אבחון מורפולוגי מעמיק אינו מהווה חלק מתהליך של הפריה חוץ גופית בשום מצב אלא במסגרתו בודקים רק את מצב הזרע ובוחנים את תאי הזרע באופן כללי מאוד ועל כן, עלות האבחון המורפולוגי הינה נמוכה יותר מעלותו של מיון זרע מורפולוגי.

מתי עושים אבחון מורפולוגי מעמיק?

אבחון מורפולוגי מעמיק הינו אבחון שמהווה שלב מקדים לקראת מיון זרע מורפולוגי והוא מכונה בשפה המקצועית – MSOME = Motile Sperm Organelle Morphology Examination – בחינת התנועתיות והמורפולוגיה התוך תאית של תאי זרע. האבחון הזה מיועד עבור זוגות שכבר ניסו מספר לבצע טיפולי הפריה חוץ גופית (IVF), אך אלה לא צלחו מסיבה בלתי ידועה, מה שמעורר את החשש שהדבר קורה בעקבות כשל במורפולוגיה התוך תאית של תאי הזרע.

כאמור, המטרה של אבחונים מורפולוגיים מעמיקים היא לבדוק האם הנבדק מתאים לבצע הליך של מיון זרע מורפולוגי שיכול לשפר את סיכויי ההפריה.

 

פנו עוד היום אל מעבדות גבריאל לפרטים נוספים>>>

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

חינוך פיננסי

החשיבות בחינוך פיננסי

חינוך פיננסי הוא בעצם דרך חיים שההורים רוצים להקנות לילדיהם מגיל קטן. בואו נודה באמת – אם מהבית לא ילמדו את הילדים בנושא התנהלות פיננסית

קרא עוד »
מטבח 3 מטר

טיפים לעיצוב מטבח 3 מטר

אם יש לכם חלל גדול עבור מטבח סביר מאוד שתרצו לנצל את החלל הזה כמו שצריך ולבנות מטבח מושלם שישמש אתכם כמו שצריך ויכלול את

קרא עוד »