הסכם לזוגות חד מיניים – דגשים חשובים

הסכם לזוגות חד מיניים – דגשים חשובים

זוגות חד מיניים רבים אוהבים לחיות יחד מבלי לקיים טקס נישואין או טקס התקשרות אחר. במקרים רבים, הם מעוניינים ליצור הסכם חיים משותפים אשר יסדיר את מערכות היחסים ביניהם ויוסיף תוכן טכני ואחר אליהם. להסכם כזה יש חשיבות רבה להידוק הקשר והמשמעויות העולות ממנו. הוא מסדיר כל מיני נושאים מהותיים ואף מסדיר מעמדם כזוגות חד מיניים מול הרשויות. זאת על מנת לקבל את ההטבות המגיעות להם מכורח הגדרה זאת. להלן מספר הדגשים חשובים שיש לדעת.

  1. להסכם ערוך היטב יש תוקף משפטי ואין צורך לאישור כלשהו כמו, למשל, בהסכם ממון.
  2. הוא מהווה תוקף רשמי על הזוגיות וכך ניתן להציגו בפני הרשויות.
  3. הוא מהווה הכרה בעובדת היות בני הזוג כידועים בציבור מה שמשפיע מאוד על מצבם המשפטי בעת פרידה או, חלילה, מוות של אחד מבני הזוג וכיוצא בזה.
  4. יש לו יתרון בעת היווצרות מאבקים משפטיים בעתיד.
  5. יש לכלול בו את כל הסעיפים הנוגעים לחיים המשותפים כמו רכוש, ענייני ילודה, גידול חינוך ילדים קבלת רכוש עתידי וכדומה.
  6. מומלץ לערך הסכם כזה אצל עורך דין המתמחה בנושא. הסכם כזה הינו מורכב ויש בו אלמנטים רבים שאסור לדלג עליהם ואחרים שיש להכניס באופן הנכון.

חיים משותפים 

זוגות חד מיניים רבים נתקלים עדיין בחשדנות בחברה וגם הרשויות אינן מספקות להם את כל השירותים, שלדעתם, צריך לספק. יחד עם זאת, עריכת הסכם כזה טובה להם מאחר  והיא משפרת מאוד את מעמדם בזוגיות וכלפי חוץ. מומלץ לשכור שירותי עורכי דין מנוסים בתחום. הם יספקו שירות מקצועי ודיסקרטי המלווה ביחס אישי. השירותים ניתנים בנסיבות שונות כולל כאשר נוצרים סכסוכים שיש לפתור.

קראו על הסכם הורות משותפת באתר של יונית גזל והורידו הסכם ידועים בציבור אונליין  >>>

כתוב/כתבי תגובה