סמים בצבא: מה החוק אומר כיום?

היום מתמודד הצבא עם אתגר חדש: סמים. הצבא צריך להתמודד עם אתגר חדש שהוא לא רק קשה אלא גם מסוכן. זה נובע מהעובדה שיש הרבה סמים שונים בעולם והם עלולים להיות מסוכנים מאוד לחיילים.

חשוב לציין שלא תמיד החוק ברור מהו סם בצבא. החוק מגדיר אותו כחומר או חפץ שניתן להשתמש בהם כדי להשיג השפעה על גוף האדם. עם זאת, ישנן הגדרות רבות למונח זה והוא עשוי להשתנות ממוסד אחד למשנהו. חלק מהם כוללים:

הגדרה זו חלה על כל הזרועות הצבאיות, אך חלקם הגדירו מונח זה בצורה שונה ונתנו הנחיות שונות לשימוש בו. לדוגמה, הנחתים המלכותיים הגדירו סמים כ"חומר או חפץ שעשוי לשמש כדי להשיג השפעה על גוף האדם". הצבא הבריטי לא נתן שום הגדרה ספציפית של סמים בתקנות שלהם והותיר את זה לשיקול דעתה של כל יחידה אם עליהם לאפשר שימוש בסמים ביחידותיה או לא.

השימוש בסמים אלו נאסר על ידי הממשלה בשנים האחרונות אך הם עדיין נמצאים בשימוש על ידי חיילים כיום. הצבא זה מקום שבו אנשים נמצאים בכוננות מתמדת. לכן, אין זה מפתיע שהם צריכים להיות מוכנים לכל מיני מצבים. לכן הצבא צריך להיות מסוגל להתמודד עם כל סוג של חירום.

איך הצבא מתמודד עם זה? 

כולנו מודעים לכך שהצבא הוא מקום גדול שבו כל סוג של סם יכול להיות נגיש בקלות. בעבר זה היה נושא מאוד רגיש. רק בסוף שנות ה-90 החל הצבא להכיר ולהתמודד עם שימוש בסמים.

הצבא צריך להתמודד עם סמים בצבא. הבעיה העיקרית היא שקשה לזהות למי יש איזה סוג של סם במערכת ולכן איך להתמודד איתו.? היחס של הצבא לסמים השתנה בזמנים ובתקופות שונות. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לרמוז לאשתך שאתה רוצה לקנות טרקטורון?
כל בני זוג יודעים כי לא משנה כמה הם מכירים את בן הזוג השני וכמה זמן הם נמצאים אתו הדבר הכי קשה שיש זה...
קרא עוד »
נוב 24, 2018
חקירה במשטרה – עשה ואל תעשה
יום בהיר אחד קיבלתם שיחת טלפון ומצידו השני של הקו דיברו איתכם ממשטרת ישראל. שיחת טלפון קצרה המבקשת...
קרא עוד »
מאי 30, 2020
חקור את האוצרות הנסתרים של מטבחי חוץ
כמומחה מסור בעולם הקולינריה, אני כאן כדי לקחת אתכם למסע גילוי אל היתרונות הפחות מוכרים של מטבחים...
קרא עוד »
דצמ 18, 2023