חומרי איטום לגג - לכמה זמן זה תקף

חומרי איטום לגג – לכמה זמן זה תקף

אחת הפעולות שיש לבצע לקראת החודשי הקיץ, היא איטום גגות. זאת על ידי חומר מתאים בעוד שהפעולה תעזור לבודד חום קיצוני ולהוריד את הטמפרטורה בבית, בזמן שגם עבור החורף, התהליך נכון ודרוש. זאת משום שאיטום טוב –  ויגן על המבנה מפני גשם רטיבות ולחות. אבל אילו חומרים ישנם לאיטום הגג וכמה זמן החומר יחזיק מעמד? כל התשובות בהמשך.

אם המבנה שלכם סובל מנזילות, לחות ורטיבות, או אם חם מידי במרחב הפנימי – ייתכן והגיע הזמן לשפץ את הגג. בין אם מדובר בגג רעפים, או כזה שעליו מונחות יריעות ביטומניות, במרצפות או בטון- חומרי איטום חשובים במיוחד לקיום המבנה ושמירה על איכות החיים.

איזה חומרים ישנם?

כיום ישנן מגוון חומרי איטום לגג שמיוצרים בהתאמה לגג עצמו. כאשר ניתן למצוא חומרים עבור גגות שטוחים, כאלה שעליהם מונחים  פאנלים, גגות מרצופים על ידי רעפים, מרצפות בטון ועוד. בכל מקרה, חשוב לשים לב כי חומרי האיטום עמידים לאורך זמן, מתאימים לצרכים של המבנה וכי נעשה יישום שכבות חדשות וישנות של פוליאוריטן ופוליאוריאה,

כאשר מבצעים את האיטום באמצעות החומר הנכון, קיימת עמידות של שנה לפחות, בעוד שסיוע של המומחים יעזור לייצר בידוד אפקטיבי של המבנה לאורך זמן.

אז אילו חומרים נחשבים הטובים והעמידים ביותר? הנה הרשימה:

חומרים ביטומנים – חומר נפוץ שעוזר לשמור על מבנה תקין ועמיד. החומרים ידועים ככאלה המיוצרים כיריעות, ישנם כאלה שנראים כמו זפת אם משחה. חומרים אלה יתאימו לגגות בהם כבר ישנה תשתית של זפת.

חומרים אקרילים – חומרי האקריל ידועים כעמידים והם מעולים עבוד הלבנה ואיטום גגות. באמצעות שימוש בחומרי אקריל, אפשר לאטום מקומות חסרים בגגות וכאלה שאינם אטומים מספיק. אם הגג שלכם כבר צופה בחומר אקרילי, מוטב להמשיך באותו סוג האיטום גם בעת חידוש המבנה ושמירה על הגגות.

חומרים פוליאוריטנים – חומרים בעלי מסנני קרינה, שעמידים במיוחד מפני קרני השמש, קור ורטיבות. החומר מתאים כמעט לכל סוגי הגגות והוא משתלב נפלא עם כל חומר שבאמצעותו אטמתם את הגג בעבר. חומרים אלה כולם עמידים, ויש להתאימם במקצועיות באמצעות אנשי מקצוע מיומנים.

ניתן למצוא מידע נוסף על חומרי איטום באתר א. משי.

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: