טרקטורון לילדים

טרקטורון לילדים כמה זה בטוח?

כלי רכב מסוג טרקטורון, החל את דרכו כרכב חקלאי. באמצעות הטרקטורון, היו מעבירים החקלאים קציר וסחורה חקלאית ממקום למקום, או משתמשים בו כדי לתור את התבואה ולעבור משדה אחד, לחלקה אחרת. עם השנים, הפך הטרקטורון לכלי רכב מוטורי, וכיום אפשר להבחין בלא מעט רוכבים שיוצאים אל שטחים פתוחים, וגם אל שטחים ציבוריים, ונוהגים בכלי זה בקלות, לכן אין זה פלא שניתן כיום למצוא טרקטורונים לילדים בדגמים שונים.

אבל מה כל כך מסוכן בטרקטורון?

זה נכון, לצאת אל השטח ולנהוג בכלי כזה, זה כיף אדיר! בעיקר אם עושים זאת תוך שמירה על חוקי התנועה וכללי הבטיחות. אך בעדר מתן תשומת לב לסביבה, בעדר ציוד מגן, כמו גם הרכבת ילדים על הטרקטורון – עלולות להתגלות סכנות איומות בעת הנסיעה בשטח.

מכיוון שכלי רכב זה יועד לחקלאות, הוא לא תמיד בטוח לנסיעה או להרכבה וזאת על ידי אדם שאינו חקלאי מיומן. מכאן מתחילות הסכנות שאורבות לנהגים, ולאנשים אותם הם מרכיבים.

מהן הסכנות שאורבות לילדים ומבוגרים בעת הנסיעה?

מי שרוצה לקחת עמו ילדים לרכיבה על טרקטורון, חייב לקחת בחשבון את כל כללי הנהיגה כאילו זה היה כלי כמו הקורקינט החשמלי, כמו רכיבה בשטחים המיועדים לכך, ולא על הכביש או על מדרכות. עוד חשוב לנסוע רק בשטחים חקלאיים, ולא בין אזורי מגורים. חשוב להצטייד בציוד מגן כמו חליפה מיוחדת, קסדות, מגני ברכיים ומגני מרפקים. עוד יש להצטייד במים ובערכת עזרה ראשונה. שימו לב כי לאדם שנוהג יש רישיון, וכי בחרתם טרקטורון מיצרן איכותי שמספק גם קשת מגן עבור כלי הרכב שדורשים אותה. הקשת מיועדת להגנה על הראש בעת התהפכות.

הסכנות בעת נהיגה על כלי רכב זה, עלולות להיות רבות החל מהתהפכות, תאונה, פגיעה באנשים בשטח, פגיעה בבעלי חיים, וסכנות של פציעות בעת תאונה, ואפילו חלילה מוות! לכן חשוב מאד לשים לב לכללי הבטיחות, לא להרכיב ילדים קטנים מידי, ולדאוג כי אתם נוהגים תוך ניסיון, ועם כלי רכב תקין ובטוח.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

כדור כדורגל

כדור כדורגל

כדורגל הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם אם לא הפופולרי שבהם. גם בישראל מדובר בענף הספורט הפופולרי ביותר ומגיל 0 אנו קונים לילדים שלנו

קרא עוד »
וטרינר מומחה למחלות עור

וטרינר מומחה למחלות עור

כפי שרופאים מתמחים בסוגים מסוימים של טיפולים בבני אדם, כך גם אצל חיות, אנחנו יכולים למצוא וטרינרים שמתמחים בסוגים מסוימים של טיפולים ומחלות. על פניו

קרא עוד »