קווים מנחים לבחירת מיטת ילדים

קווים מנחים לבחירת מיטת ילדים

חדר השינה של הילדים שלנו הוא אחד המקומות החשובים להם ביותר. מדובר במפלט עבורם כאשר הם צריכים, בסוג של בית בתוך בית שבו הם מרגישים בטוח ונוח. הם משחקים בחדר, נהנים מהפרטיות שלהם, מאחסנים את החפצים שלהם, המשחקים שלהם, לעתים גם משחקים עם חבריהם בחדר, צופים בטלוויזיה, מכינים שיעורים וכמובן גם ישנים בחדר. השינה חשובה לבריאות והתפתחות הילדים, למצב הרוח שלהם, לאופן שבו הם מרוכזים ומתנהלים במהלך היום (במיוחד בלימודים) ועוד. לכן חשוב לבחור לילדים מיטה שתהיה להם נוחה, נעימה ומתאימה לסגנון שהם אוהבים. ככל שהם ירגישו יותר בנוח ונעים בחדר שלהם כך הם יהיו רגועים ומאושרים יותר.

סוג וגודל המיטה:

בעת בחירת מיטות ילדים אנו רוצים להתחשב קודם כל בסוג המיטה והמידות שלה. חדרי ילדים קטנים יותר בדרך כלל ביחס לחדרי ההורים ולכן המיטות גם יהיו קטנות יותר. מה גם שילדים שישנים לבד על המיטה לא זקוקים למיטה זוגית ועד גיל מסוים גם יכולים להסתדר עם מיטת יחיד. יש הורים שמעדיפים לרכוש מיטה מעט רחבה יותר מטעמי בטיחות. סוג המיטה הוא גם משהו שאתם רוצים לחשוב עליו: האם אתם צריכים מיטת קומותיים או מיטה רגילה? מיטה וחצי אולי? מיטה עם ארגז מצעים מובנה? ועוד.

יש להתחשב גם בנושא הבטיחות:

כאשר מדובר בילדים שלנו אנו לא לוקחים סיכון ודואגים בראש ובראשונה לבטיחות שלהם. בדקו שאתם בוחרים מיטה עם פינות מעוגלות, ללא פינות בולטות/מסוכנות בקצוות המיטה. כמו כן בדקו שהמיטה אינה גבוהה במיוחד. במידה ומדובר במיטת קומותיים חשוב שתהיה גדר בטיחות. 

עיצוב ומראה המיטה:

לבסוף נרצה להתחשב גם במראה המיטה. עבור ילדים ובני נוער מדובר בדבר חשוב מאוד (במיוחד נושא כמו כריות והרבה מהן!) שכן הוא צריך להשתלב עם יתר העיצוב בחדר כדי שיהיה להם כיף ומהנה להיות בו ובוודאי לארח בו חברים.

כתוב/כתבי תגובה