מתקני חצר לגני ילדים

מתקני חצר לגני ילדים

כשאתם מדמיינים לעצמכם גן ילדים, על מה אתם חושבים? אתם כנראה רואים בעיני רוחכם את המתקנים הצבעוניים והעליזים, את ציורי הקיר, את המשחקים המגרים את סקרנותו לש הילד ובקיצור עולם שלם של צבע, דמיון, עליזות וחוויה.

מקום של כבוד תופסים מתקני החצר בגן.

מתקני חצר מעסיקים את ילדי הגן משך שעות רבות בכל יום. כבר מעת ההגעה שלהם אל גן הילדים הם ייהנו להתחיל את היום בפעילות משחררת בטרם יתחיל יום הלימודים. גם את ההפסקה יבלו הילדים על פי רוב בחצר ולקראת סוף היום אפשר שוב להעניק להם את הפורקן ואת השחרור בחצר.

אם יהיו מתקנים מושכים, מתקנים אטרקטיביים, מתקנים מעניינים ומהנים, הרי שאלו ישדרגו במידה רבה את החוויה בגן הילדים.

קונים מתקני חצר לגן

הבחירה במתקני החצר חייבת להיעשות מתוך התחשבות בכמה וכמה נתונים.

שמירה על הבטיחות – לפני הכול חשוב לברר כי מדובר במתקנים הבטוחים לשימוש. אף אחד אינו רוצה להכניס אל גן הילדים מתקן שיוכל להוות מפגע בטיחותי. לצורך כך חשוב לשים לב כי מדובר במתקן העומד בכל התקנים הנדרשים והוא מבטיח כי הילדים יוכלו ליהנות ממתקן בטוח לגמרי שלא יסכן אותם בשום צורה.

מתקנים בגובה המתאים – יש מתקנים בגבהים שונים ובהתאם לגילאי הילדים, כמו לדוגמה מגלשה לילדים. חשוב לבחור את המתקנים בהתאם לגילאי הילדים.

מתקנים בהתאם למספר הילדים – אי אפשר להסתפק במתקן מינימלי וקטן אם מדובר בגן ילדים גדול. חשוב למנוע את הצפיפות ואת התורם הארוכים שישתרכו מאחורי כל מתקן וחשוב לשים לב כי המתקנים מתאימים מבחינת ההרכב של הגן.

מתקנים צבעוניים ומהנים – גם אם הגננת לא מתחברת לצבעים הרועשים והיא אוהבת צבעים סולידיים, חשוב שתדע כי כאשר מדובר בגן ילדים אין הרבה מקום ליצירתיות מבחינת העיצוב הבוגר והאלגנטי. גן ילדים צריך להיות עליז הוא אמור ליצור צבעוניות ולהעניק לגן מראה תוסס ושמח.

חשוב לבחור את המתקן בהתאם ובהתחשב בכל הנתונים הללו כי זו הדרך לאבזר את הגן ולהפוך אותו למקום שמח, למקום עליז, למקום תוסס ולמקום שכיף לילדים להגיע אליו.

 

כתוב/כתבי תגובה