כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?

כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?

בין שנתיים לחמש שנים, אך כמובן שזה תלוי במצב הרכב ובהתייעצות עם מוסך מומחה

אורך חיי המצבר לרכב תלוי בכמה זמן הוא יכול להחזיק את הטעינה שלו ומסוגל להיטען מחדש. ברגע שאי אפשר לטעון אותו, הוא מת ויש להחליפו באמצעות שירות החלפת מצברים עד הבית. ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על מצבר הרכב שלך, כולל לחות, טמפרטורה וגורמים סביבתיים אחרים.

בעולם מושלם, ללא טמפרטורות גבוהות, ללא לחות מוגזמת – המצבר יכל לחיות חיים ארוכים. בתנאים אלה, ככל הנראה אתה יכול לצפות כי חיי הסוללה ברכב שלך יהיו כשש שנים. בממוצע בעולם האמיתי, מצבר לרכב מחזיק בין שנתיים לחמש שנים. 

חיי הסוללה שלך תלויים בשני הגורמים העיקריים האלה: היכן אתה גר וכמה טוב אתה מטפל בסוללה. אם מטפלים כראוי, חיי הסוללה יהיו ארוכים. 

אם אתה הבעלים של מכונית היברידית, או מכונית חשמלית, אתה יכול לצפות לקבל אפילו שמונה שנים מדהימות של חיי סוללה אוטומטיים לפני שתצטרך לחשוב על החלפתה.

כמובן שטיפול נכון במצברים לרכב יכול לשפר מאוד את תוחלת חיי הסוללה לרכב שלך, והדרך הטובה ביותר לוודא שמצבר הרכב שלך מחזיק זמן רב היא לשמור תמיד על טעינה מלאה. זה אומר שאתה צריך לנסות לא להשאיר את האורות דולקים או להשאיר אביזרים מחוברים לחשמל. 

מה הסוללה והאלטרנטור עושים ומתי הם צריכים לפנות את מקומם למצבר חדש?

אם אתה רוצה למנוע מהסוללה שלך להיגמר במהלך תקופת אחסון ארוכה בחנייה, ישנם שני פתרונות. הראשון הוא להטעין אותו מעת לעת, והשני הוא להשתמש במטען שנטען אוטומטית כאשר הסוללה יורדת מתחת לרמת מתח מסוימת. למרות שמכרז מצברים, או מטען צף, ימנע מהמצבר למות בזמן שהרכב שלך מאוחסן בגארז', עדיין מומלץ לעקוב אחר המצב מעת לעת. 

במידה והמצבר סיים את חייו וזקוק להחלפה בחדש, ניתן למצוא שירות החלפת מצברים ברחובות באתר של שחר כהן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דגשים חשובים לעיצוב מטבחים כפריים
עיצוב מטבח יכול להיות מאתגר ולוקח זמן רב. עם זאת, תהליך העיצוב לא חייב להיות קשה. יש כמה דגשים חשובים...
קרא עוד »
ינו 07, 2023
שמאי מקרקעין בחולון
אם אתם שוקלים לקנות בית, ישנם שני צדדים לסיפור: המחיר המבוקש של המוכר והערך האמיתי של הנכס. כאן נכנס...
קרא עוד »
דצמ 21, 2021
איך בוחרים אינסטלטור אמין בירושלים?
שירותי אינסטלציה נחוצים לכל אחד מאתנו. בין אם נגרמה תקלה כלשהי, ובין אם מעוניינים לבצע שיפוץ,  התקנת...
קרא עוד »
אוג 20, 2020