כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?

כל כמה זמן יש להחליף מצבר ?

בין שנתיים לחמש שנים, אך כמובן שזה תלוי במצב הרכב ובהתייעצות עם מוסך מומחה

אורך חיי המצבר לרכב תלוי בכמה זמן הוא יכול להחזיק את הטעינה שלו ומסוגל להיטען מחדש. ברגע שאי אפשר לטעון אותו, הוא מת ויש להחליפו באמצעות שירות החלפת מצברים עד הבית. ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על מצבר הרכב שלך, כולל לחות, טמפרטורה וגורמים סביבתיים אחרים.

בעולם מושלם, ללא טמפרטורות גבוהות, ללא לחות מוגזמת – המצבר יכל לחיות חיים ארוכים. בתנאים אלה, ככל הנראה אתה יכול לצפות כי חיי הסוללה ברכב שלך יהיו כשש שנים. בממוצע בעולם האמיתי, מצבר לרכב מחזיק בין שנתיים לחמש שנים. 

חיי הסוללה שלך תלויים בשני הגורמים העיקריים האלה: היכן אתה גר וכמה טוב אתה מטפל בסוללה. אם מטפלים כראוי, חיי הסוללה יהיו ארוכים. 

אם אתה הבעלים של מכונית היברידית, או מכונית חשמלית, אתה יכול לצפות לקבל אפילו שמונה שנים מדהימות של חיי סוללה אוטומטיים לפני שתצטרך לחשוב על החלפתה.

כמובן שטיפול נכון במצברים לרכב יכול לשפר מאוד את תוחלת חיי הסוללה לרכב שלך, והדרך הטובה ביותר לוודא שמצבר הרכב שלך מחזיק זמן רב היא לשמור תמיד על טעינה מלאה. זה אומר שאתה צריך לנסות לא להשאיר את האורות דולקים או להשאיר אביזרים מחוברים לחשמל. 

מה הסוללה והאלטרנטור עושים ומתי הם צריכים לפנות את מקומם למצבר חדש?

אם אתה רוצה למנוע מהסוללה שלך להיגמר במהלך תקופת אחסון ארוכה בחנייה, ישנם שני פתרונות. הראשון הוא להטעין אותו מעת לעת, והשני הוא להשתמש במטען שנטען אוטומטית כאשר הסוללה יורדת מתחת לרמת מתח מסוימת. למרות שמכרז מצברים, או מטען צף, ימנע מהמצבר למות בזמן שהרכב שלך מאוחסן בגארז', עדיין מומלץ לעקוב אחר המצב מעת לעת. 

במידה והמצבר סיים את חייו וזקוק להחלפה בחדש, ניתן למצוא שירות החלפת מצברים ברחובות באתר של שחר כהן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכירו את פונפוני, חנות אונליין מושלמת לעיצוב חדר הילדים שלכם
כל אחד רוצה שהבית שלו יהיה מעוצב בטוב טעם, רק שאנשים רבים לא ממש מבינים מה הם צריכים לעשות שלב אחר שלב...
קרא עוד »
פבר 19, 2019
מגשי אירוח חלביים כשרים לראש השנה
יצירת מגשי אירוח חלבי כשר לראש השנה יכולה להיות דרך נפלאה לקבל את פני האורחים במהלך ראש השנה – חג...
קרא עוד »
ספט 12, 2023
איך להתנהג בדייט הראשון
כשאתם יוצאים לדייט הראשון, עליכם להתחיל בכך שתציגו את עצמכם באופן טבעי ולא מאולץ. אתם לא צריכים לחשוב...
קרא עוד »
נוב 21, 2021