איך לבחור מעילים לספרי תורה?

אם הזדמן לכם אי פעם להיכנס לבית כנסת בלילה שלפני ערב חג, בוודאי ראיתם את גבאי בית הכנסת עומד סמוך לארון הקודש ומתעסק עם מעילים לספרי תורה. אז אם לא הבנתם מה הוא עושה שם – לכבוד החג המתקרב, הוא מחליף את מעילי ספרי התורה, ממעילי יום חול, למעילי החג.

בכל פעם כאשר מזמינים ספר תורה, כחלק מהכתיבה, הסופר גם ידאג לכם למעיל מכובד לספר התורה. כמובן שאת הזמנת המעיל תעשו על פי רצונכם האישי ומה שאתם רואים לנכון כמעיל שיכבד את ספר התורה.

אז בחירת מעילים לספר תורה – זה לא כל כך פשוט כמו שחשבתם. למה? ובכן, לא מדובר במדידת מעיל בחנות השכונתית, אלא בתהליך ארוך שמתחיל במדידה מדויקת של גודל המעיל הדרוש לספר התורה שלכם על פי מידותיו המדויקות

לאחר שקיבלתם מהסופר את המידות של הקלף, גובהו, רוחבו ווידאתם את המידה המדויקת של הספר – הקלף עם העצים, תוכלו לפנות לתופר בחנות תשמישי קדושה בכדי לבחור את העיצוב שאתם רוצים.

דגמי מעילים לספר תורה יש למכביר ואתם עשויים להתבלבל, לכן כדאי להחליט על עיצוב שמתאים לדגמי הפרוכת וכיסוי הבימה בבית הכנסת אליו יוכנס ספר התורה.

לאחר שהחלטתם על העיצוב וסגרתם על מחיר שמתאים לכם, אל תשכחו שזה עדיין לא הסתיים. פרוכת אחת, כאמור לא מספיקה. יש בתי כנסיות שמקפידים על החלפת מעילים לכבוד שבת בעוד אחרים מחליפים את מעילים ספרי התורה רק לקראת החגים.

בכל אופן, אל תשכחו להזמין גם את המעיל לחג – מעל לבן, אדום או בצבע שנבחר על ידכם לבכוד החג. מידע נוסף באתר https://rikmat-aharon.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עזרי שמע – איזה עזרים ישנם?
בכל הנוגע לשמיעה שלנו יתכן כי היא מתדרדרת ככל שאנחנו מתבגרים. יש אנשים שהשמיעה שלהם חלשה בלי קשר למצב...
קרא עוד »
ינו 10, 2022
אילו מוצרים לאמבטיה צריך?
האמבטיה שלכם חייבת להיות מקום מאובזר, שכן מדובר במרחב בו מתקלחים בבוקר, נרגעים עם מים חמימים בערב, וזה...
קרא עוד »
יול 01, 2021
נעלי ריצה לנשים
נעלי ספורט לנשים נועדו להיות נוחות ותומכות יותר מנעלי ריצה לגברים. הם עשויים בדרך כלל עם קופסת אצבעות...
קרא עוד »
נוב 19, 2022