ג'ל אנרגיה לספורטאים – יתרונות

אז מה זה ג'ל אנרגיה וכיצד הוא פועל על הגוף? ג'ל אנרגיה הינו, מרכיב יסודי לשוחרי ספורט, מתעמלים ורצי מרתון. מדובר בתוסף תזונה מיוחד הממלא את מאגרי הפחמימות הזמינות של הגוף במהלך פעילות גופנית אירובית כמו ריצה או רכיבת אופניים. הג'ל מעניק לגוף מצבור חדש וזמין של אנרגיה להמשך הפעילות הגופנית ושיפור הביצועים במהלכה.

למה הג'ל הזה משמש?

כאשר רצים, הגוף משתמש בשני מקורות דלק על מנת להזין את השרירים- שומן ופחמימות. בעוד ששומן זמין באופן נרחב יותר, לוקח יותר זמן לפרק ולהפוך אותו לזמין לצריכה. לעומת זאת, פחמימות הרבה יותר זמינות לצריכה במהלך פעילויות אירוביות ארוכות טווח. הם נמצאות במאגרים שונים בשרירים ובגוף. 

במהלך פעילות אירובית, הגוף מסתמך על פחמימות כמקור האנרגיה העיקרי. ככל שהפעילות האירובית תהיה אינטנסיבית יותר, כך הדלק יגיע יותר מהפחמימות מאשר מאגרי השומנים, להם לוקח יותר זמן להתפרק ולהיהפך לזמינים. 

ג'ל אנרגיה משמש בעיקר לצורך ניצול מקסימלי של הפחמימות בזמן פעילויות ספורטיביות לזמן ארוך, בהם הגוף מנצל כמעט את כל מאגרי הפחמימות שבשרירים עוד לפני שאתם מסיימים את האימון או הפעילות. הסוכרים הפשוטים שבתוך תרכובת הג'ל נספגים לראשונה בזרם הדם בצורת גלוקוז, המעניק לגוף פצצת אנרגיה ומצבור משמעותי להמשך הפעילות הסדירה שלכם. 

מתי מומלץ יהיה להשתמש בג'ל אנרגיה?

הזמן המושלם לצריכת ג'ל אנרגיה יהיה תלוי בגופכם ובאופן בו הוא פועל. כל מתעמל מעבד את הפחמימות בקצב מעט שונה. הכלל החשוב ביותר עבורכם יהיה להחזיק את הג'ל צמוד אליכם בזמן ריצה או פעילות אירובית מאומצת לזמן ארוך, ולצרוך אותו לפני שאתם מרגישים תשישות מוחלטת על מנת שלא תהיה נפילה והפסקת הרצף האנרגטי הזמין. 

ג'ל אנרגיה הוא חלק ממגוון תוספי תזונה לספורטאים ואצנים שתוכלו למצוא באתר Allinpro.

 

כתוב/כתבי תגובה