איך לעשות היפנוזה עצמית?

איך לעשות היפנוזה עצמית?

לפני שמתחילים לתרגל ולבצע היפנוזה עצמית יש לבחור את המקום המתאים לביצוע התרגול. מלבד להתאמה של המקום חשוב לזכור כי מומלץ שהמקום בו מבצעים את התרגילים יהיה מקום קבוע, כך שהמתרגל מתרגל למקום ולגורמים החיצוניים שהוא מכיל.  בצורה כזו יכול המתרגל להיכנס לטראנס עמוק בזמן קצר. מלבד זאת חשוב כי המקום בו מבצעים את התרגילים יהיה שקט ורחוק מהסביבה. כמו כן יש לוודא כי אנשים שגרים יחד אתכם לא יפריעו לכם במהלך ביצוע התרגול. לכן נכון ליידע על כך מראש ולבקש התחשבות בשעה זו.

התנוחה הנכונה לתרגול אפקטיבי

בשלבים הראשונים של התרגול מתאמן המתרגל על כניסה לטראנס. ככל שהוא מתקדם הוא רוכש את המיומנות בצורה טובה יותר ולומד כיצד לבצע את הפעולה ביעילות. בכל מקרה חשוב כי הוא ימצא תנוחה נוחה עבורו. כי התנוחה הטובה ביותר עבור תרגול היפנוזה עצמית היא התנוחה בה המתרגל מרגיש הכי בנוח. אך יחד עם זאת יש תנוחות מסוימות אשר נחשבות למומלצות. לדוגמה ישיבה בגו זקוף על כיסא תוך הנחת כפות הרגליים על הרצפה. לעומת זאת שכיבה על מיטה נחשבת לתנוחה לא טובה מכיוון שהיא מעוררת באדם קונוטציה של שינה ועלולה להכניס את האדם למצב שינה.

הזמן המתאים לתרגול

הזמן הינו גורם בעל חשיבות רבה ליעילות התרגול. חשוב לבצע את התרגילים רק בזמנים בהם יש לכם את הכוחות ואת הריכוז לבצע את התרגיל בצורה יעילה ומוצלחת. וזאת כדי שלא תחוו חוויה של כישלון וניסיונות כושלים בהם אינכם מצליחים לשקוע בטראנס. כדאי להתחיל לבצע את התרגול כאשר נמצאים במצב רגוע ושלו, וזאת כדי להגדיל את הסיכויים כי תצליחו לחוות את הטראנס אליו אתם מכוונים להגיע ואת המטרה של ריפוי עצמי. כיוון שאם אתם מתחילים ממקום רגוע המטרה שלכם היא להעמיק את השלווה והדרך שלכם קצרה יותר.

עקביות בתרגול

התרגול אינו יכול להתבצע בצורה חובבנית על בסיס שעות פנאי. חשוב להקפיד על עקביות ובאופן שיטתי. כך מגדילים את הסיכויים להצליח להגיע לרמה הרצויה של טראנס. בראשית התרגול מומלץ לבצע תרגול היפנוזה עצמית במשך כרבע שעה עד חצי שעה.

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

פונדקאות בישראל

פונדקאות בישראל

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על התחום של פונדקאות בישראל, היות וזוגות רבים מתקשים להרות באופן טבעי. אומנם נכון כי ניתן לבצע טיפולי פוריות, אך

קרא עוד »