טיפול רגשי לילדים

טיפול רגשי לילדים

אצל רוב הילדים, תקופת הילדות אמורה להיות תקופה מקסימה, נהדרת ורצופה בחוויות טובות. לצערנו, חלק מהילדים עוברים כל מיני דברים קשים בילדות שלהם וזקוקים לטיפול. טיפול רגשי לילדים בין אם בעזרת פסיכולוג או פסיכיאטר ובין אם בשיטות אחרות יכול הרבה פעמים להקל על המציאות הקיימת ולסלול עבורם דרך לעתיד טוב יותר.

בשונה מאיתנו המבוגרים, ילדים אין את המסננים שלנו יש. הם לא יודעים מה הם צריכים באופן ממשי. יחד עם זאת, הם מאוד גמישים ופתוחים גם ברגש וגם במחשבה ולכן טיפול מהסוג הזה מאפשר לבצע שינוי יחסית מהיר.

מתי ילד זקוק לטיפול רגשי?

טיפול רגשי בילדים יכול להתחיל בשלבים מוקדמים במיוחד, לפעמים עוד אפילו לפני שהורים מתכננים הריון. גם הורים "קונבנציונליים", לא תמיד יודעים איך העתיד שלהם ייראה והיום יש לנו את כל הכלים כדי להימנע מכל מיני מצבים שיכולים להוביל לכך שהילד יצטרך בשלב מסוים טיפול רגשי.

בהדרכה מהסוג הזה מדברים על העתיד. הרי מה עושים אם יש חילוקי דעות בין זוג הורים, איך מגיעים להסכמה בכל מיני דברים הקשורים לחינוך?

בכל מקרה, ילדים זקוקים לטיפול רגשי כשמשהו שם לא עובד כמו שהוא אמור לעבוד. כשהילד חווה איזשהו קושי, שהוא לא מצליח להתגבר על חוויה מסוימת שעבר. יש אפילו טיפול רגשי לתינוקות בגיל הינקות אשר בא לטפל בקשיים בשינה, בהאכלה, קשר בין ההורה לתינוק ועוד. גם איחור בהתפתחות יכול הרבה פעמים לדרוש טיפול רגשי אצל ילדים.

אילו סוגים של טיפולים רגשיים קיימים?

  • טיפול דרך ההורים הכולל ייעוץ והדרכה
  • טיפול פסיכותרפי בשילוב משחקים ושיח טיפולי בהתאם לגילו של הילד
  • טיפול בעזרת מוסיקה ויצירות

לסיכום, התפקיד שלנו המבוגרים הוא לזהות כל קושי או חוסר איזון אצל הילדים שלנו ובמידת הצורך לפנות לגורם המקצועי המתאים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: