איך לעשות שפכטל בבית בקלות וביעילות

איך לעשות שפכטל בבית בקלות וביעילות

צביעת הבית אינה עבודה פשוטה כלל. היא דורשת עבודה רבה, סבלנות ודיוק. כל אחד יכול לצבוע את הבית, אך כדי שהעבודה תתבצע בצורה הטובה ביותר מומלץ להבין קודם מהן הפעולות הנדרשות לשם כך. בשונה ממה שנהוג לחשוב, צביעת הבית איננה מסתכמת רק בקניית צבע ומברשת והתחלה של צביעה של הקירות – במיוחד אם מדובר על קירות ישנים או מתקלפים.

במקרים כאלו מדובר כנראה בבית ישן שלא נצבע הרבה זמן, וכתוצאה מכך הצבע שעל הקירות החל להתקלף מבלאי או אפילו רטיבות שהצטברה על הקירות. כאשר ישנם קירות עם קילופים עמוקים, יש צורך בשימוש עם שפכטל לפני תחילת הצביעה או פשוט להזמין שיפוצניק בבית שמש שיבצע את העבודה בקלות ובמקצועיות.

מהו שפכטל

שפכטל זהו חומר מיוחד דמוי דבק הנועד לאטום חורים, סדקים ופגיעות בקירות וכך להעניק מראה אחיד וחלק לכל הקיר. אם מתחילים לצבוע קיר שיש בו חורים וסדקים ללא שימוש מקדים בשפכטל, הצבע רק יבליט יותר את המפגעים על הקיר ועבודת הצביעה תהיה מיותרת.

איך לעבוד עם שפכטל

לפני תחילת הצביעה מורחים על כל החורים והסדקים שיש בקיר את דבק השפכטל בעזרת מרית מיוחדת, עשויה ברזל, כך שעבודת המריחה של השפכטל תהיה הרבה יותר קלה ויעילה. המרית עשויה ידית קצרה המחוברת למתכת שטוחה ורחבה, כך ניתן לערום על המרית כמות נדרשת של שפכטל, ולמרוח וגם להחליק את החומר אל תוך הסדקים עד שמתקבל מראה חלק ואחיד של הקיר.

לאחר יישום השפכטל על הקיר, חשוב לחכות זמן מספיק כדי לתת לחומר להתייבש כמו שצריך על המשטח. אם מתחילים לצבוע את הקיר בטרם החומר התייבש, השפכטל יכול להתערבב עם הצבע ליצור גושי צבע שאינם אסתטיים על כל הקיר.

יתרונות השפכטל

כאשר משתמשים בשפכטל מקצועי על הקירות הבית לפני תחילת הצביעה, יכולים להקל בצורה הזו על עבודת הצביעה ביעילות ובקלות. במקום להתחיל לצבוע את הקירות ורק לאחר מכן לגלות שיש חורים או סדקים שמפריעים למראה האסתטי והחלק של הקיר, פשוט מורחים את השפכטל על כל האזורים הבעייתיים ומחליקים באמצעותו את כל הפגמים שיש.

אם אינם מעוניינים להתעסק בכל הנושא של שפכטל, ניתן להזמין איש מקצוע מומחה כמו אריק שיפוצים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מה המצעים הכי נעימים לקיץ

מה המצעים הכי נעימים לקיץ

עונת הקיץ במדינתנו הקטנה היא הסיבה לבואם של אלפי תיירים בכל שנה. הודות למזג אוויר חמים, לחות גבוהה וטמפרטורה יציבה וקבועה במשך כמה חודשים שלמים

קרא עוד »
דרכים למצוא עבודה בימינו

דרכים למצוא עבודה בימינו

חיפוש אחר עבודה יכול להיות דבר מתיש ותובעני. אנשים אשר מחפשים עבודה תוהים כיצד למצוא את העבודה העונה על הדרישות שלהם, בצורה הטובה ביותר שיכולה

קרא עוד »