מצבות בירושלים

איך מארגנים הלוויה לבן משפחה שנפטר?

כאשר קרוב משפחה אהוב הולך לעולמו, זאת תקופה קשה מאד בעבור בני המשפחה שצריכים להתמודד עם אבל ושכול כבד, עם החיים ללא אותו אדם יקר וכמובן עם סידורים רבים לאחר הפטירה שבראשם ארגון ההלוויה. על שהסידורים הללו מרגישים הרבה פעמים "תקועים", המציאות מראה כי דווקא זה עוזר לקרובי המשפחה להתמודד עם התחושות הקשות ונותן להם תחושת מטרה בימים שלאחר הפטירה. אם אתם נמצאים כרגע בנקודה הזו בחיים, הנה כמה השלבים החשובים בארגון הלוויה לבן משפחה, מידע שחשוב לדעת גם אם זה כרגע לא המצב שכן כולנו נעמוד כנראה בסיטואציה הזו בשלב כזה או אחר.

חלקת קבר ומצבה

לאחר הפטירה של אדם אהוב הגופה נלקחת לתאי קירור על ידי חברת קדישא. כעת עליכם לדאוג לסידורים הטכניים של ההלוויה ויש ליצור קשר עם הרשות המקומית בה תרצו לקבור את המנוח. שימו לב כי אם תחליטו לקבור אותו במקום אחר ממקום מגוריו, תצטרכו להוסיף עוד כמה שקלים. בשלב הזה חשוב גם לרכוש מצבה על אף שזו תונח רק ביום ה-30 לפטירה. כדאי לברר עם חברה למצבות בירושלים אם אתם נמצאים באזור ועם חברות בערים גדולות אחרות במקומות מרכזיים בארץ.

הספדים והחלקים השונים של הטקס

כעת עליכם להחליט איך תרצו שהטקס יראה. יש מי שבוחר ללכת על הטקס היהודי הקלאסי ללא תוספות מיוחדות. הרוב מבקשים גם לקרוא הספדים של קרובי משפחה ומכרים קרובים ויש מי שבוחר להקריא או לנגן שירים. שימו לב כי לפעמים האדם שנפטר משאיר הוראות בצוואה ומבקש כי ההלוויה תיערך באופן מסוים עם דגשים שהוא נותן.

שבעה

כעת חשוב לארגן את השבעה מפני שרבים ירצו לבוא ולנחם בתקופת האבל. נסו להעריך כמה אנשים אתם חושבים שיגיעו ואם אתם רואים כי הבית שלכם לא גדול מספיק, כדאי בהחלט לחשוב על מקום אחר שיתאים לכולם.

זכרו כי על אף שהסידורים לאחר הפטירה יכולים להיות מעיקים בנקודה מסוימת, זאת דרך מצוינת לאסוף את עצמכם ולחזק את שאר בני המשפחה האבלים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: