מיינדפולנס עם הילדים

איך תתרגלו מיינדפולנס עם הילדים

מיינדפולנס היא השיטה המובילה בעולם להפחתת לחצים ולשיפור איכות החיים שלנו ושל ילדינו.

המשמעות היא פשוט "לשים לב מתוך כוונה, בהווה וללא שיפוטיות". לשים לב לגוף שלנו, למחשבות שלנו, ולרגשות שלנו. לשים לב לרגעים היפים בחיינו ושל ילדינו. לשים לב לאנשים שאנחנו הכי אוהבים כמו המשפחה הילדים שלנו.

מיינדפולנס מתוך כוונה

בתרגול מיינדפולנס בת"א למשל אנחנו מתאמנים באופן עקבי בהכוונת תשומת הלב והקשב שלנו. ילדנו ואנחנו לומדים לכוון את הקשב ברכות ונחישות. זוהי מיומנות חשובה ביותר בעידן הנוכחי, בו כולם מנסים לתפוס את תשומת הלב שלנו, גם בגזרת הילדים שלנו.

מיידפולנס ילדים בהווה

הראש של הילדים שלנו רץ למחשבות, ריבים מבית הספר, פעילויות מהחוגים, תכנונים ודאגות הקשורות לבית הספר ולמטלות. כל אלו מתייחסים לאירועים שהיו בעבר הקרוב או הרחוק או עתידות להתרחש בעתיד הקרוב (היום יומי) או בעתיד הרחוק. מרוב שהילדים עסוקים בהם, אנחנו לא פנויים להיות נוכחים בהווה. לחוות את כל החוויות בחיים עד מיצוי, לחיות את הרגע וליהנות מכל שניה. במיינדפולנס הילדים לומדים לחיות בהווה שלהם, בכל חוויה בפני עצמה, בכל רגע ורגע בפני עצמו בצורה מלאה. ההווה הוא הזמן היחידי שבו אנחנו וילדינו באמת חיים ורק בו אנחנו יכולים להשפיע על החיים עצמם ועל החוויות שלנו, שמרכיבות את חיינו ואת חיי ילדינו.

מיידפולנס ילדים ללא שיפוטיות

בדרך כלל אנחנו מודעים בעיקר לבעיות שלנו, למה שלא בסדר. ואנחנו מזכירים את זה לילדינו, הם חוים את חווית החיים שלהם בתחילתה דרכנו וזה משפיע בצורה ישירה עליהם. במיינדפולנס (לדוגמא) עם הילדים אנחנו מתאמנים להפחית את השיפוטיות שלנו כלפי עצמנו וכלפי אחרים. משמע בתור משפחה, אנחנו לומדים לקבל את החוויות שלנו בהווה באהבה, ללא שיפוטיות. אנחנו לומדים במיידפולנס עם הילדים לקבל את המציאות כפי שהיא עכשיו ברכות, ולהיות סקרנים אל מה שקורה.

כל זאת מתוך הקבלה העמוקה והסקרנות הבריאה והידיעה הברורה ששינויים נובעים באופן טבעי.

תרגול מיידפולנס משפחתי משותף יעשה פלאים בקשר שבין ההורה לילד.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תפילת רבינו תם

תפילת רבינו תם

אחת התפילות הכי חשובות עבור אנשים, בין אם מדובר בבעלי מקצוע בתחומים שונים ובין אם מדובר באנשים פרטיים שזקוקים לעזרה והצלחה בהיבטים שונים בחיים שלהם,

קרא עוד »