אזרחות ישראלית – האם ישנן הקלות שאתם חייבים להכיר בתחום?

אזרחות ישראלית ביכולתה להעניק כמובן את הזכויות הבסיסיות שיש לכל אזרח הכוללות את זכות הצבעה בבחירות, הזכות לדרכון ישראלי ועוד. אנשים המקיימים את התנאים לקבלת אזרחות ישראלית ועדיין לא מקבלים אותה, רצוי שיבררו בעזרת גורם מומחה ומוסמך בעניין הקבלה. ישנם הרי לא מעט תנאים המזכים אותנו באזרחות ישראלית ועם זאת ישנם גם לא מעט חוקים לקבלת האזרחות. מה הם החוקים הבסיסיים לקבלת אזרחות ישראלית ומהן ההקלות בתחום?

מה מזכה אותנו באזרחות ישראלית?

כמובן שבסופו של יום כל מקרה לגופו, אך ישנם כמה חוקי בסיס כלליים על פיהם ניתן להבין כי לאדם ישנה זכאות או קיים סיכוי טוב לזכאות:

  • אזרחות ישראלית על פי הישיבה בישראל טרם הקמתה (עבור מי שלא יהודי).
  • אזרחות על פי מקום הלידה – זהו התנאי הבסיסי עבור מי שנולד בישראל, כאשר הוריו היו אזרחי ישראל או לחלופין למי שנולד במדינה אחרת והוריו בעברם היו אזרחי ישראל וחיו במדינה. 
  • אזרחות לאחר התאזרחות, הניתנת לאחר עמידה בתנאי יסוד מסוימים כמו – שהות בישראל במשך שלוש שנים לפחות מבין החמש שקדמו למועד הגשת הבקשה, זכאות לישיבה בישראל ל בסיס קבע, ידיעת השפה העברית, מוכנות לוויתור על האזרחות הקודמת ועוד.

איך מקלים על כל התהליך?

הוצאת אזרחות ישראלית זהו תהליך אשר עלול להיות תהליך ארוך ובהחלט מייגע הכולל בתוכו לא מעט בירוקרטיה, דרישה להתעדכן כל הזמן וכן ללמוד את הנושא לעומק. הדרך הטובה ביותר להקל על עצמכם את התהליך, לחסוך טעויות וזמן יקר תהיה כמובן לפנות למשרד עו"ד המתמחה בבקשות מהסוג הזה ויעשה עבורכם את העבודה הטובה ביותר.

You may also be interested in a israeli visa<<<

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

טיפול בילדים על הספקטרום

נתונים חדשים ממרכזי הבקרה ומניעת מחלות באוטיזם, מראים שמספר האבחנות של ההפרעות על הספקטרום האוטיסטי ממשיך לעלות, ועולה על ההערכות השנתיות. עבור נותני הטיפול בילדים,

קרא עוד »

כל כמה זמן כדאי לספר כלב?

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לשים אליהם הוא הוא הפרווה של הכלב. מלבד העובדה שהפרווה של הכלב חיונית לצורך שמירה על העור שלו, לספק לו

קרא עוד »