טיפים טבעיים לטיפול בטחורים בהריון

טיפים טבעיים לטיפול בטחורים בהריון

המשא הכבד שגופה של האישה נושא במשך חודשי ההיריון מביא עמו תופעות שונות שעשויות להיות לא נעימות בעליל. אחת התופעות המוכרות היא טחורים בהריון. הטחורים הם כלי דם בולטים שנוצרים באזור פי הטבעת. הנפיחות גורמים לכאבים עזים ועלולים להביא גם לדימומים. נשים רבות סובלות מהתופעה לפני הלידה, ורבות אחרות תסבולנה מטחורים אחרי הלידה. אבל יש טיפים טבעיים שיוכלו להועיל במידה רבה ולהקל על התופעה.

טיפים טבעיים לטיפול

  • חשוב מאוד לדאוג לכך שהיציאות תהיינה רכות וספוגיות. לשם כך חשוב להרבות בשתייה. שתייה מרובה של מים תמנע עצירות ותחסוך את הכאב ואת התפתחות הטחורים כתוצאה מכך. קראו גם על טיפול בעצירות.
  • גם לסיבים תזונתיים יש השפעה ישירה על הצואה שלנו. לכן חשוב לצרוך סיבים בכמות רבה. כך תהיינה היציאות רכות יותר והפעולה לא תחמיר את מצב הטחורים.
  • ניתן להרגיע את הטחורים באמצעות ישיבה במים קרירים. כמו כן מומלץ להוסיף למים הללו מלח שולחן. הישיבה הרוגעת בתוך המים תרגיע את מצב הטחורים וייקלו גם על הכאבים.
  • חשוב לשמור על האזור נקי ככל האפשר. מסיבה זו מומלץ לשטוף לעיתים קרובות את האזור וכך גם למנוע התפתחות של דלקות וזיהומים.
  • לרפואה המשלימה יש מה להציע עבור טיפול בטחורים. כדאי לקבל ייעוץ מקצועי והתאמה של מענה טיפולי מתאים אשר יוכל להקל על הטחורים.
  • אפשר להיעזר בנרות ייעודיים או משחות אשר נועדו להקל על הכאבים ואף לטפל בטחורים.
  • גם להומאופתיה יש מענה מתאים לטחורים. ההמלצה היא לפנות אל הומאופת אשר לו ניסיון רב בתחום הטיפול בטחורים ובעיות בכלי דם. באמצעות טיפול מותאם ניתן להקל על התופעה ולרפא בהדרגה את הטחורים המעיקים והמכאיבים כל כך.

לדאוג לבריאות שלנו

חשוב כל כך לדאוג לבריאות שלנו. לשמור על מערכת עיכול תקינה ועל תזונה הולמת. כך ורק כך נוכל לשפר את איכות החיים שלנו, ולמנוע מעצמנו תופעות מעיקות שגוררות בעקבותיהן כל כך הרבה תסכול וכאבים. אם את סובלת מטחורים בהריון חשוב מאוד שתדעי שיש הרבה מאוד מה לעשות. חשוב כי תטפלי בעצמך ותמנעי החמרה של התופעה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: