הדרכת הורים

פעם, עצם הרעיון של הדרכת הורים נשמע לא מתקבל על הדעת. אך התפיסה הזאת משתנה במהירות. מרבית ההורים מודים שלא נתנו לכם כלים, או לפחות מספיק כלים, כדי להרגיש בטוחים בהורות שלהם ולדעת איך נכון לגדל ילדים.

איך יודעים מתי הדרכת הורים תוכל לעזור

אם העולם היה מושלם, ילדים היו נולדים עם חוברת הוראות שמגיעה להורים. כל אם וכל אב היו יכולים למצוא מה עליהם לעשות, אם קורה כך ואם קורה אחרת. אבל כמובן שהמציאות מסובכת ואיננה כזאת. אם אתם כהורים צעירים (או פחות צעירים) מרגישים שאתם רוצים יותר, בשבילכם, בשביל הבן, הבת, הילדים, זיכרו שהילדים גדלים מהר. ככל שנותנים להם את הבסיס הטוב יותר, מגיל צעיר, כך הם נהנים מיציבות, תחושת ביטחון, אושר. וכמובן, כאשר הילדים גדלים כשהם חשים ביטחון, יציבות ונינוחות, גם ההורים חשים כך.

יצאנו לשאול את מדריכת ההורים שירלי וסרמן לנץ האם אפשר לומר שכל הורה יפיק תועלת מהדרכה המיועדת להורים? אי אפשר לומר דבר כזה באופן נחרץ. מה שבטוח זה שהרבה הורים מתמודדים עם המון חוסר ידע, המון דילמות, הרבה חוסר ביטחון בעצמכם כהורים. יש לזה המון סיבות, שלא זה המקום למנות את כולן. מה שכן כדאי לומר זה, איך להסיק באופן אישי, מתי הדרכת הורים תעזור לי כהורה או לנו כהורים.

אפשר להצביע על כמה כלי עזר. למשל

  • אם כהורים אתם נתקלים בדילמות, לא יודעים אם כדאי לפעול כך או לפעול אחרת, הדרכת הורים יכולה לסייע עם תובנות ומידע המבוססים על ידע וניסיון.
  • אם אתם מרגישים בנושא כזה או אחר, כהורים, חוסר ביטחון, הדרכה תוכל לעזור.
  • אם אתם מרגישים שהדוגמא שקיבלתם מההורים בשאלה איך להיות הורים ואיך לגדל ילדים, לא תמיד מובילה לנתיב הטוב ביותר, הדרכה תוכל לשמש אתכם רבות.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי הפריה חוץ גופית?
הפריה חוץ גופית כשמה כן היא: הפריה אשר מתרחשת מחוץ לגופה של אישה. במאמר זה נרחיב אודות הסיבות בגינן...
קרא עוד »
מאי 10, 2021
תיקים לגברים
עולם התיקים של היום הוא משודרג ומפותח יותר. החומר המועדף כידוע הוא העור - החומר השימושי והפופולרי...
קרא עוד »
מרץ 23, 2021
גלורי – המקום לקניית בגדים לילדים ותינוקות
כל אחד מכם שירצה לקנות בגדים לילדים או לתינוק שלו יכול להיות בטוח כי החנות האינטרנטית גלורי תוכל...
קרא עוד »
אפר 27, 2022