הדרכת הורים

פעם, עצם הרעיון של הדרכת הורים נשמע לא מתקבל על הדעת. אך התפיסה הזאת משתנה במהירות. מרבית ההורים מודים שלא נתנו לכם כלים, או לפחות מספיק כלים, כדי להרגיש בטוחים בהורות שלהם ולדעת איך נכון לגדל ילדים.

איך יודעים מתי הדרכת הורים תוכל לעזור

אם העולם היה מושלם, ילדים היו נולדים עם חוברת הוראות שמגיעה להורים. כל אם וכל אב היו יכולים למצוא מה עליהם לעשות, אם קורה כך ואם קורה אחרת. אבל כמובן שהמציאות מסובכת ואיננה כזאת. אם אתם כהורים צעירים (או פחות צעירים) מרגישים שאתם רוצים יותר, בשבילכם, בשביל הבן, הבת, הילדים, זיכרו שהילדים גדלים מהר. ככל שנותנים להם את הבסיס הטוב יותר, מגיל צעיר, כך הם נהנים מיציבות, תחושת ביטחון, אושר. וכמובן, כאשר הילדים גדלים כשהם חשים ביטחון, יציבות ונינוחות, גם ההורים חשים כך.

יצאנו לשאול את מדריכת ההורים שירלי וסרמן לנץ האם אפשר לומר שכל הורה יפיק תועלת מהדרכה המיועדת להורים? אי אפשר לומר דבר כזה באופן נחרץ. מה שבטוח זה שהרבה הורים מתמודדים עם המון חוסר ידע, המון דילמות, הרבה חוסר ביטחון בעצמכם כהורים. יש לזה המון סיבות, שלא זה המקום למנות את כולן. מה שכן כדאי לומר זה, איך להסיק באופן אישי, מתי הדרכת הורים תעזור לי כהורה או לנו כהורים.

אפשר להצביע על כמה כלי עזר. למשל

  • אם כהורים אתם נתקלים בדילמות, לא יודעים אם כדאי לפעול כך או לפעול אחרת, הדרכת הורים יכולה לסייע עם תובנות ומידע המבוססים על ידע וניסיון.
  • אם אתם מרגישים בנושא כזה או אחר, כהורים, חוסר ביטחון, הדרכה תוכל לעזור.
  • אם אתם מרגישים שהדוגמא שקיבלתם מההורים בשאלה איך להיות הורים ואיך לגדל ילדים, לא תמיד מובילה לנתיב הטוב ביותר, הדרכה תוכל לשמש אתכם רבות.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל ציוד הקמפינג שאתם צריכים לסופש מנותק
לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זה רק ניתוק מוחלט מהווי החיים והיום יום הלחוץ שלנו. אז אם חלמתם על יציאה...
קרא עוד »
פבר 14, 2019
מתי יהיה נכון להתחיל טיפול מגע?
טיפול מגע מתאים לאנשים אשר חוו טראומה, סובלים מסוגים שונים של בעיות אשר קשה להם לדבר עליהן. רבים מהם...
קרא עוד »
דצמ 26, 2019
מהי נהיגה בקלות ראש?
נהיגה בחוסר זהירות היא עבירת תנועה חמורה הכרוכה בהפעלת רכב תוך התעלמות מכוונת ורצונה מבטיחות הזולת....
קרא עוד »
יונ 27, 2023