מטבחים בסגנון פרובנס – 5 מאפיינים עיקריים

מטבחים בסגנון פרובנס - 5 מאפיינים עיקריים

לא מעט אנשים המעוניינים לשפץ את המטבח הקיים שלהם או לבחור סוג מטבח עבור הבית החדש אותו הם בונים, בוחרים כיום במטבח בסגנון פרובנס. כאשר מדובר על מטבח בסגנון זה מדובר על מטבח המבוסס על פרובנס שמהווה חבל ארץ בצרפת המצוי בין איזורים שונים, כאשר כל איזור מעניק לחבל זה את המראה הייחודי שלו, נוצר מראה מיוחד ומשולב של שני סגנונות האיזורים גם יחד. מדובר על מטבח אשר מצד אחד הוא בעל מראה כפרי, אך יחד עם זאת הוא מתוחכם. ממש כמו חבל ארץ זה- אשר מצד אחד כפרי אך גם תיירותי. אין ספק שמטבח מעין זה הוא מטבח בעל מראה מושלם.

כיצד נראה מטבח פרובנס?

ישנם כמה מאפיינים המשפיעים באופן ישיר על המראה של מטבח כפרי המעוצב בסגנון זה:

  1. המטבח יהיה עשוי מחומרים טבעיים בלבד. לא יהיה אפשרי למצוא הרבה מתכת עתידנית במטבח מעין זה. המטבח יכיל בעיקר עץ, אולם בניגוד למטבחים כפריים אחרים אשר מכילים בהם עץ גולמי, הרי שבמטבח מעין זה העץ יהיה מלוטש ומהוקצע ולכן יעניק למטבח מראה מתוחכם.
  2. במטבח מעין זה יהיו לא מעט מדפים וארונות. המדפים והארונות שבמטבח יוצגו באופן פומבי על מנת להציג את כל הכלים שמשתמשים בהם בבית. בניגוד למטבחים שבהם דוחסים הכל פנימה, מאחורי דלתות סגורות, במטבח מעין זה הכלים המוצגים בארון ובמדפים הם חלק מהדקורטיביות והיופי של המטבח
  3. מטבח פרובנס לבן ישלב בו טקסטילים ואריגים יפים כגון: מפות מיוחדות, וילונות מיוחדים ואפילו שטיחים. כל האריגים המדוברים חייבים להיות במראה טבעי עד כמה שיותר, על מנת שהם יתנו הרגשה שבני הבית יצרו אותם.
  4. הצבעים השולטים במטבח יהיו צבעים חמים כגון צבעי לבן ושמנת.
  5. משטחי העבודה שמטבח יהיו רחבים ויצרו הרגשה כי המטבח משמש לצורך עבודה קולינרית משמעותית בו וכן, המטבח יהיה כפרי אך גם מודרני. הכפריות לא תבוא על חשבון המודרניות וכן להפך.

מטבחי פרובאנס הם מטבחים מיוחדים, מרשימים ויפים מאין כמותם.

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מופע על חושי – למה זה עדיין עובד עלינו
אנחנו כולנו אוהבים סיפורים. הדבר הזה נכון מראשית ימיה של האנושות. כולנו, אוהבים סיפורים. כולנו אוהבים...
קרא עוד »
מאי 01, 2022
נעלי ריצה לנשים
נעלי ספורט לנשים נועדו להיות נוחות ותומכות יותר מנעלי ריצה לגברים. הם עשויים בדרך כלל עם קופסת אצבעות...
קרא עוד »
נוב 19, 2022
מה עדיף חברת ניקיון מקצועית או מנקה פרטית?
ניקיון, בעיקר בזמנים כמו אלו בה הקורונה השתלטה על חיינו, נעשתה הכרחית יותר ויותר. כל בית עסק, בניין...
קרא עוד »
יול 19, 2020