מטבחים בסגנון פרובנס – 5 מאפיינים עיקריים

מטבחים בסגנון פרובנס - 5 מאפיינים עיקריים

לא מעט אנשים המעוניינים לשפץ את המטבח הקיים שלהם או לבחור סוג מטבח עבור הבית החדש אותו הם בונים, בוחרים כיום במטבח בסגנון פרובנס. כאשר מדובר על מטבח בסגנון זה מדובר על מטבח המבוסס על פרובנס שמהווה חבל ארץ בצרפת המצוי בין איזורים שונים, כאשר כל איזור מעניק לחבל זה את המראה הייחודי שלו, נוצר מראה מיוחד ומשולב של שני סגנונות האיזורים גם יחד. מדובר על מטבח אשר מצד אחד הוא בעל מראה כפרי, אך יחד עם זאת הוא מתוחכם. ממש כמו חבל ארץ זה- אשר מצד אחד כפרי אך גם תיירותי. אין ספק שמטבח מעין זה הוא מטבח בעל מראה מושלם.

כיצד נראה מטבח פרובנס?

ישנם כמה מאפיינים המשפיעים באופן ישיר על המראה של מטבח כפרי המעוצב בסגנון זה:

  1. המטבח יהיה עשוי מחומרים טבעיים בלבד. לא יהיה אפשרי למצוא הרבה מתכת עתידנית במטבח מעין זה. המטבח יכיל בעיקר עץ, אולם בניגוד למטבחים כפריים אחרים אשר מכילים בהם עץ גולמי, הרי שבמטבח מעין זה העץ יהיה מלוטש ומהוקצע ולכן יעניק למטבח מראה מתוחכם.
  2. במטבח מעין זה יהיו לא מעט מדפים וארונות. המדפים והארונות שבמטבח יוצגו באופן פומבי על מנת להציג את כל הכלים שמשתמשים בהם בבית. בניגוד למטבחים שבהם דוחסים הכל פנימה, מאחורי דלתות סגורות, במטבח מעין זה הכלים המוצגים בארון ובמדפים הם חלק מהדקורטיביות והיופי של המטבח
  3. מטבח פרובנס לבן ישלב בו טקסטילים ואריגים יפים כגון: מפות מיוחדות, וילונות מיוחדים ואפילו שטיחים. כל האריגים המדוברים חייבים להיות במראה טבעי עד כמה שיותר, על מנת שהם יתנו הרגשה שבני הבית יצרו אותם.
  4. הצבעים השולטים במטבח יהיו צבעים חמים כגון צבעי לבן ושמנת.
  5. משטחי העבודה שמטבח יהיו רחבים ויצרו הרגשה כי המטבח משמש לצורך עבודה קולינרית משמעותית בו וכן, המטבח יהיה כפרי אך גם מודרני. הכפריות לא תבוא על חשבון המודרניות וכן להפך.

מטבחי פרובאנס הם מטבחים מיוחדים, מרשימים ויפים מאין כמותם.

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ מס לארה"ב – למי אתם צריכים לפנות
אזרחים ישראלים רבים, שכירים ועצמאיים, מוטלת חובה להגיש דוחות מס לרשויות האמריקאיות – IRS. החובה לדיווח...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
רעיונות איך לחגוג בר מצווה בימי חירום
המאמר באדיבות https://www.nine9.co.il שנת קורונה חלפה עלינו, במהלכה למדנו כולנו להסתדר עם המשפחה הקרובה,...
קרא עוד »
יונ 28, 2021
איך כדאי להימנע מפציעות בכדורגל ילדים?
הילדים אוהבים מאד לשחק כדורגל והם נהנים מאד לשחק עם החברים בשכונה, בבית הספר או בחוג ללימודי הכדורגל....
קרא עוד »
אפר 22, 2021