טיפול פסיכולוגי לאחר רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

אם סבלתם מרשלנות רפואית, הרי שאתם יודעים עד כמה רשלנות כזאת יכולה להשפיע על אורח החיים. רשלנות שנגרמת בשל היעדר תשומת לב, ידע או זהירות על ידי צוות רפואי או מטפלים מסוגים שונים, עלולה לגרום לנזקים פיזיים, כמו גם לנזקים נפשיים כבדים.

מקרים אלה יכולים להתרחש בכל טיפול, החל מרשלנות בעת ניתוח, רשלנות בהריון, בעת טיפול שיניים, בעת פרוצדורה רפואית או פלסטית, כמו גם במקרים של מתן טיפול ברפואה המשלימה. לדוגמא: אם אישה הרה איבדה את היילוד בשל רשלנות בהריון, או שהיילוד נולד עם פגם או תסמונת בשל היעדר בדיקות או אבחנה נכונה – ניתן למצוא מקרים בהם ההשפעה ההרסנית חולשת גם על הגוף, אבל בעיקר על הנפש.

טיפול פסיכולוגי לאחר רשלנות רפואית – מה זה אומר?

לא מעט אנשים חווים מקרי רשלנות רפואית, ומי שנפגע לא רק בגופו אלא גם בנפשו בשל הרשלנות, חשוב שידע כי מלבד קבלת הפיצוי הראוי עבור הנזק הפיזי שנגרם, יש לשים לב לקבלת זכויות ופיצויים בשל הנזק הפסיכולוגי הקשה אשר נגרם כתוצאה מההתרשלות האמורה.

כיום, רבים פונים לקבלת טיפול מפסיכולוג או פסיכיאטר כדי להתמודד עם המצב הנפשי שפקד אותם בשל המקרה. שיטות טיפול נפשי ברשלנות רפואית הינן שונות ומגוונות והן כוללות לעיתים מתן טיפול תרופתי, טיפול קבוצתי עם אנשים שסבלו מרשלנות כזאת או אחרת.

כיום ישנם טיפולים פסיכולוגים, טיפול פסיכותרפי, וישנם אנשים שיכולים להתמודד עם דיכאון שפקד אותם לאחר מקרה מצער, תוך התמקדות של המטפל בדרך לשקם את הנפש הפצועה.

 רשלנות רפואית

כיצד מתרחש אבחון פסיכולוגי לאחר רשלנות רפואית?

מי שייגש לקבלת טיפול דרך גורמים ממשלתיים כמו מתקני אשפוז, תחנות לבריאות הנפש או דרך מטפלים של קופת החולים – יוכל בתחילה לקבלת אבחון של מצבו הנפשי.

אבחון זה יעזור להבין את הסיטואציה ואת דרך הטיפול, כמו גם שחוות דעת פסיכיאטרית תסייע לרבים להשתקם דרך עבודה עם מטפל, כמו גם לקבל ולמצות זכויות במקרה של אבדן כושר עבודה ואבדן היכולת לתפקד בחיי היום יום.

חשוב לדעת! גם מטפלים פרטיים וגם כאלה שעובדים במגזר הציבורי, יעשו ככל יכולתם כדי לאבחן את המטופל, לסייע לו בהתמודדות נפשית ופיזית עם הסיטואציה אליה הוא נקלע, תוך שפסיכיאטרים מקצועיים יספקו אבחנה, טיפול תרופתי, טיפול בתרפיה או בשאר שיטות ואף יציעו אשפוז בעת הצורך.

נוסף לכך, אבחנה רפואית אודות פגיעה נפשית עקב רשלנות, תוביל לקבל פיצוי הולם בבית המשפט בזמן תביעת רשלנות רפואית. כך שטיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי יסייע להטיב עם הנפש ולקבל את הזכויות המגיעות לכל אחת ואחד, לאחר פגיעה מסוג זה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך של Insider לבחירת מכשירי כושר
ניווט בעולם מכשירי הכושר יכול להיות מאתגר כמו האימון עצמו. עם מגוון אפשרויות המציפות את השוק, כל אחת...
קרא עוד »
ינו 22, 2024
תובנות חיוניות על בחירת סוגי תה מיוחדים למסעדות ובתי מלון
בעולם האירוח חשוב להציע חוויה ייחודית ובלתי נשכחת, ובחירת התה יכולה לתרום לכך בצורה משמעותית. תה...
קרא עוד »
פבר 11, 2024
ארונות אמבטיה עץ
חדר האמבטיה שלכם מאורגן ונוח? יש מקום מתאים ומוגדר לכל חפץ ופריט? אוהבים את המראה שלו? אם התשובות שלכם...
קרא עוד »
מאי 02, 2021