תפקידו של קבלן בניין, רחמים שקלים

קבלני בניין אחראים על בניית מבנים. עליהם לוודא שהמבנה נבנה בהתאם למפרטים ושהוא עומד בכל תקני הבטיחות והבריאות.

הקבלן, רחמים שקלים, אחראי על היבטים משפטיים, טכניים ופיננסיים של פרויקט. הבעלים או מנהל הבניין יכולים להיות חברה או אדם פרטי. הבניינים נמצאים בבעלות פרטנית וקולקטיבית של בעלי ומנהלי מבנים, אשר בתורם הבעלים של הבניין יחד עם עובדיהם. לבניינים בודדים יש תעודות בעלות משלהם והצהרת מס, שאותם יש לערוך בהתאם . הבעלים של בניין הוא בדרך כלל או הבעלים של הקרקע עליה נמצא הבניין, או הסכם קיבוצי בין בעלים שונים. כאשר מדובר בבעלות פרטית, תנאי זה מתקיים גם לגבי מבנים וגם לגבי קרקע. כ-10% מכלל עסקאות הנכס מתבצעות באזורי אגודות דיור (בעיקר דירות) ובתי מועצה, בעוד 20% מבוצעות.

מהו תפקידו העיקרי של קבלן בניין?

תפקידו של קבלן בניין, רחמים שקלים, הוא לדאוג שהפרויקט יסתיים בזמן, במסגרת התקציב ובהתאם לכל תקני הבטיחות והבריאות. קבלן צריך להכיר היבטים שונים של בנייה כגון סוגיות הנדסיות, אדריכליות, מכניות וחשמל. הוא או היא צריכים גם להיות מסוגלים לנהל אנשים המעורבים בפרויקט מתחילתו ועד סופו, כולל קבלני משנה כגון נגרים וכו', להבטיח שהם עובדים במסגרת אחריותם. הסיבה לגידול בתעשייה היא שחברות נאלצו לחסוך כסף על ידי הפחתת עלויות והגדלת הפריון.

ישנן דרכים רבות שבהן קבלנים דוגמת רחמים שקלים יכולים לחסוך זמן וכסף על ידי הטמעת מערכות, שיכולות לעזור לצמצם את זמן ההשלמה שלהם ובסופו של דבר לשפר את שולי הרווח שלהם בכל פרויקט: עלויות התחלה נמוכות יותר. חברות בנייה בדרך כלל מוציאות יותר מ-50% מתקציב הבנייה שלהן על שכר בשלב הראשון של הפעילות. עם זאת, הדבר עשוי להתקזז על ידי חיסכון בעלויות נוספות להפעלה, כגון התקנה והפעלת מכונות וציוד הפחתת סיכונים הקשורים בהגשת פרויקט. ניתן להשיג זאת באמצעות שימוש במערכות כגון ניהול סיכונים , ותוכניות מגירה. ניצול קבלני משנה במקום בניית מתקן במקום.

בדרך כלל זול יותר לבצע עבודה ללא התועלת שבמקום, ולכן קבלנים עשויים לרצות ללכת על פרויקטים גדולים יותר, עם פחות חשיפה לסיכון מבחינת זמן וכסף וכן אחריות. זה מקל על משא ומתן על נקודות מחיר עם חברות הדורשות משלוח מהיר במיוחד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בתים למכירה בכפר ורדים
כפר ורדים היא ישוב בישראל השוכן לחוף הים התיכון. העיירה היא חלק מהמועצה האזורית משגב ומתגוררים בה...
קרא עוד »
דצמ 06, 2022
משחקים לילדים
עולם המשחקים רווי מידע ומאפשר לכל הורה לפתח את החשיבה ואת היצירתיות אצל ילדיו באמצעות משחקים לילדים....
קרא עוד »
מאי 02, 2022
יום הולדת קרקס
אם בקרוב יש לילד או לילדה שלכם יום הולדת וכמו מדי שנה אתם חושבים מה לעשות הפעם, אבל רוצים שזה יהיה משהו...
קרא עוד »
נוב 17, 2022