לימוד שחייה לילדים

לימוד שחייה לילדים

אחד הדברים הראשונים שהורים מלמדים את הילדים שלהם בעצמם או שולחים אותם ללמוד, זה שחייה. זה אולי מפתיע, מאחר ואם חושבים על זה, אז בריכה או ים הם לא תמיד מקומות בטוחים, אך מצד שני, אפשר לומר שזה די טבעי שילדים ילמדו שחייה בגיל צעיר מאוד.

הסיבה שהורים שולחים את ילדיהם אל לימודי שחייה לילדים בגיל צעיר היא, ככל שהם ילמדו מהר, יהיה להם הרבה יותר קל לקלוט ויהיה להם הרבה יותר קל להתגבר על הפחד. הכלל הוא ידוע, אם אנחנו דוחים את זה לשלבים מאוחרים יותר, הילד צובר פחדים והוא יתקשה מאוד להיכנס לים או לבריכה. זה יכול לפגוע בו מבחינות שונות ולפתח אצלו פחדים שלא היינו רוצים שיתפתחו.

לימוד שחייה לילדים הוא חשוב מאוד מכמה סיבות. ראשית, כאמור, ככל שהילד לומד בגיל צעיר יותר לשחות, כך לא נוצר אצלו הפחד לשחות, לא נוצר אצלו הפחד ממים. שנית, שחייה יכולה לעזור לילד בכל הקשור לתנועתיות, גמישות, ובכלל מבחינת פעילות גופנית הרי שמדובר באחד מסוגי הפעילויות הטובים ביותר עבור כל אחד, ובפרט עבור כל ילד. שלישית, ילד שלומד שחייה, יהיה לו הרבה יותר קל מבחינה חברתית. אם אנחנו מסתכלים על הטווח הרחוק, לא היינו רוצים שהחברים והחברות של הילד ייכנסו למים, בזמן שהוא יישא בחוץ.

לימוד שחייה עבור ילדים הוא תהליך שנמשך מספר שבועות, כאשר הוא מתחיל בכללים פשוטים אילך לצוף במים, איך להזיז את הידיים ואת הרגליים, לאחר מכן לומדים תנועות, בין אם זה על יבש ואחרי זה במים, ולבסוף לומדים את כל האלמנטים של שחייה. בחלק מהשיעורים ההורים נוטלים חלק פעיל, אך ברוב המקרים אסור להם, מאחר ורוצים למנוע מצב שהילד יזקק להם או ישתמש בעזרה שלהם ולא ישחה בעצמו.

חשוב להדגיש, שהלימודים אומנם נמשכים מספר שבועות, אך מי שרוצה יכול כמובן להמשיך לחוגי המשך, ואם הוא מספיק טוב אף להישאר שחיין באגודה ולהשתתף באימונים ותחרויות. זאת כמובן בהתאם לרצונו ולהסכמת ההורים לשם כך, בטווח הקצר והארוך.

כתוב/כתבי תגובה