מתח לדלת – פיתרון שווה ומשתלם לכל מי שאין לו זמן להתאמן

מתח לדלת

תרגילי המתח הינם מהחשובים ביותר הקיימים בתוכניות אימון בסיסיות ומתקדמות. בגלל חשיבותן ניתן למצוא אותם גם באימוני כושר קרבי ועוד. הסיבה לכך היא היתרונות הרבים שהגוף מפיק בכל אימון כזה. מדובר על תרגיל התנגדות קלאסי שבו מספר שרירים רב מעורב. כך שרירי הידיים, הגב, הבטן ועוד. תרגילים אלו משפרים את היציבה הכללית, משפרים את יכולות האחיזה ותורמים רבות למראה הכללי של מתאמנים רבים הרוצים חגורת כתפיים רחבה עם מותניים צרות ורגליים חזקות.

מתקני מתח ביתי

בכל חדר כושר קיים לפחות מתקן מתח אחד. יחד עם זאת, ניתן לרכוש מכשיר מתח לדלת שמותאם לדלת בבית שאיתו ניתן לבצע אימונים ראשוניים ובמקרים רבים, גם מתקדמים. ניתן למצוא שני סוגים. כאלו המחוברים למשקוף הדלת באמצעות קדיחה או אחרים המהודקים בלחץ אליו. הראשון עמיד יותר ומומלץ ללכת עליו. הבחירה ביניהם היא עניין של צורך, טעם אישי וכמובן מחיר. המוט הראשון נחשב ליקר יותר. שניהם מספקים יתרונות רבים של נוחות עבודה בתוך הבית.

הפעלת שרירים רבים בו זמנית

השריר המופעל ביותר הינו שריר הגב הרוחבי אבל שרירים נוספים מופעלים בפלג הגוף העליון. כך, שרירי הכתף, הידיים לסוגיהם (כולל דו ראשי והזרוע), השכמות, הבטן, החזה ועוד. ניתן לבצע תרגילים בוואריאציות מתח שונות לקבלת תוצאות אלו. ניתן לקבל מידע מאתרי אינטרנט המפרסמים תמונות וסרטונים. ניתן לקבל אותו גם ממדריכי כושר גופני מקצועיים במסגרת פרטית או אחרת. כך או כך, כדאי לבצע את תרגילי המתח בהדרגה. ניתן לעשותם בעזרת גומיות אימון שתפקידם להקטין את עומס ההתנגדות ובהדרגה להפסיק להשתמש בהם. עלות מתח ביתי נמוכה, יחסית, למתקנים אחרים כך שניתן לרכשם ללא קושי ולהתחיל להתאמן ברציפות.

> קבלו פרטים על ספת כושר מקצועית

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לעיצוב הגינה המושלמת
בתקופת הפריהיסטוריה 99.9% מהאנשים היו נוודים וחיו מצייד או ליקוט, כך אתם יכולים להבין כי החיבור לטבע...
קרא עוד »
דצמ 06, 2018
איך בוחרים בושם לאישה – המדריך המלא
זהו מדריך על בושם, לכן הוא צריך להיות מאוד אינפורמטיבי ורלוונטי. אבל לייתר דיוק, זה מדריך על איך...
קרא עוד »
דצמ 31, 2022
מה הן יריעות ביטומניות?
איטום גגות הוא עניין חשוב ביותר בעולם המודרני. הוא משמש למניעת כניסת מים לבתים, משרדים ומבנים אחרים....
קרא עוד »
יול 20, 2022