עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין – במה הוא מתעסק בדיוק?

נזיקין הוא תחום משפטי מסועף אשר מתייחס לנזקים שנגרמו לגופו של אדם או לרכוש שלו. כאשר נגרמת עוולה או פגיעה אישית, ניתן לדרוש פיצוי כספי מהמזיק. הסברה הרווחת היא שתביעת נזיקין קשורה רק בנזק פיזי, אך לא כך הדבר. הנזק עשוי להתייחס גם להיבט הנפשי. בין תביעות הנזיקין הנפוצות ניתן למצוא: רשלנות רפואית, תאונות דרכים, נזק למבנה על ידי קבלן שיפוצים, טראומה נפשית, נזק פסיכולוגי ולא פעם גם פגיעה במוניטין. 

תביעות נזיקין- במה מדובר?

כאשר מדברים על נזיקין מתכוונים לסוגים שונים של נזקים שיכולים לנבוע כתוצאה מרשלנות רפואית דרך תאונת דרכים ועד לשון הרע. ניתן לתבוע על נזיקין גופים מקצועיים כגון: גופים ממשלתיים, חברות ביטוח, ביטוח לאומי ואף אנשים פרטיים. בתביעת נזיקין יש צורך להוכיח 51 אחוזים מהוכחת התביעה וזאת בכדי שהתביעה תתקבל במלואה. הפיצויים הכספיים בתביעות נזיקין עשויים להיות תשלום על פגיעה בתפקוד הגופני, אובדן שכר, הוצאות רפואיות ועוד. ניתן לתבוע מי שהסב נזק כמו למשל: תביעה בגין רשלנות רפואית ממנתח או בית חולים על כך שהליך כירורגי שבוצע בו הסב לו נזק גופני, תביעה של הולך רגל נגד נהג ברכב כלשהו שגרם לו נזק בתאונת דרכים ועוד. במידה והתביעה מתקבלת ונקבעת צדקת התביעה יקבע גובה הפיצוי הכספי שלרוב הוא יהיה פונקציה של מידת הנזק שנגרמה.

מיהו עורך דין נזיקין?

עורך דין נזיקין הוא איש המקצוע שיכול לסייע לכל תובע בתביעת נזיקין להשיג את מקסימום הפיצויים מהתביעה שלו. עורך דין נזיקין מקצועי ומנוסה מגדיל את הסיכויים להוכיח את העוולה שנעשתה.  העורך דין עוסק בתחום ייצוג וליווי של התובע לאורך כל התהליך כאשר המטרה היא שתביעתו תתקבל ושהוא יקבל את מה שמגיע לו.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: