צעצועים לתינוקות

צעצועים לתינוקות – איך רוכשים צעצועים בצורה נכונה?

אחד הדברים החשובים ביותר להתפתחות של תינוקות הם צעצועים. אי אפשר לעזור לתינוק בצורה נכונה ועל פי לוח הזמנים הנכון, אם לא מספקים לו צעצועים שיכולים לעזור לו. צריך לזכור, הרבה לפני שהתינוק לומד לקרוא או לכתוב, לצייר או לשחק משחקים מורכבים ומסובכים, הוא לומד לשחק ולהשתמש בצעצועים, אפילו אם מדובר בדברים הכי פשוטים שיש. מכאן החשיבות הרבה שלהם. 

צעצועים לתינוקות כמו משטחי פעילות הם לא רק אמצעי שעוזרים לו להתפתח אלא גם פריט שכל אחד, בין אם הוא בן משפחה או אדם אחר, תמיד ישמח לקנות לתינוק במתנה. למחתנו אפשר למצוא מגוון רחב של צעצועים אשר יכולים לתינוקות בגילאים שונים. 

לפני שאנחנו נסביר כיצד רוכשים צעצועים לתינוקות, חשוב להבהיר שכל צעצוע שאנחנו מבקשים לרכוש חייב להיבדק ולקבל את התקן, זאת על מנת שהתינוק יוכל להשתמש בו מבלי שהוריו יחששו שמה הצעצוע לא בטוח לשימוש ולא מתאים לו. 

כיצד בוחרים צעצועים לתינוקות?

ראשית, צריך לבחון את גיל השימוש שלהם. כלומר, צריך לבחור צעצועים שיכולים לתינוקות על פי הגיל שלהם. מצד אחד, אם נקנה לתינוק צעצוע לגיל גדול יותר אזי שהוא לא יוכל להשתמש בו, מצד שני, אם נקנה לו צעצוע שמתאים לגיל נמוך יותר, אז זה כמובן לא ישרת את המטרה שלו. 

שנית, אנחנו צריכים לבדוק איזו מטרה יכול הצעצוע לשרת. האם מדובר בצעצוע שיכול לשמש בתור כלי התפתחותי כמו אוניברסיטה לתינוק או כלי אחר. לא כל צעצוע חייב לשמש למטרה מסוימת ולעיתים עצם השימוש בצעצוע הוא המטרה. 

שלישית. חשוב לוודא שהשימוש בצעצוע הוא נוח, פשוט, לא מסובך ולא מורכב מדי. בוודאי אם כולל חלקים שונים. כך התינוק יוכל ליהנות ממנו יותר. 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

טיפול בילדים על הספקטרום

נתונים חדשים ממרכזי הבקרה ומניעת מחלות באוטיזם, מראים שמספר האבחנות של ההפרעות על הספקטרום האוטיסטי ממשיך לעלות, ועולה על ההערכות השנתיות. עבור נותני הטיפול בילדים,

קרא עוד »

כל כמה זמן כדאי לספר כלב?

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לשים אליהם הוא הוא הפרווה של הכלב. מלבד העובדה שהפרווה של הכלב חיונית לצורך שמירה על העור שלו, לספק לו

קרא עוד »