החתול לא חש בטוב? באילו מקרים כדאי להגיע בדחיפות לוטרינר

וטרינר לחתול

אנשים רבים בוחרים לגדל חתול או שניים או שלושה.. מדובר על אחת החיות המצחיקות, המשעשעות והחמודות ביותר, כך שברור לחלוטין כיצד אנשים יכולים להתמכר לתחושה החמימה והמגרגרת הזאת. הרי מה יכול להיות יותר נעים מאשר להתעורר בבוקר כשהחתול מחמם לכם את הבטן או מתכרבל אתכם במיטה? אך מה צריך לעשות ברגע שהחתול שלכם מתנהג מוזר ונראה שהוא לא מרגיש טוב? חתולים הם חיות עדינות, אשר לא נוטות להראות חולשה. לכן אם החתול שלכם נראה חולה, סימן שהמצב שלו היה לא משהו כבר תקופה מסוימת. חתול שלא מרגיש טוב יתנהג בצורה שונה מהרגיל, בדרך כלל הוא יפסיק לאכול, ימנע ממשחקים משותפים ובחלק מהפעמים יפסיק לעשות צרכים. חשוב להבין מתי לגשת מיד לוטרינר ומתי ניתן לחכות ולראות מה יקרה.

מתי חשוב לגשת בדחיפות לוטרינר – חשוב להכיר ולזהות את המצבים הבעייתיים ביותר

כאמור, חתולים הם חיות סולידיות אשר לא נוטות להראות חולשה ולכן הם בדרך כלל יסתירו את עצם היותם חולים או פצועים. באופן כללי, אם גיליתם שהחתול פצוע, חולה או מסרב לאכול – כדאי להתקשר לווטרינר כדי להתייעץ עמו טלפונית, במקום לדחות את הטיפול ביום – יומיים. מעבר לכך, ישנם מצבים שבהם בכל מקרה יש להגיע מיד למרפאה, היות והמצב אינו סובל דיחוי. אחד המצבים האלו כולל מצב שבו החתול ננשך על ידי כלב למשל. גם אם הפציעות נראות שטחיות, חשוב לגשת לבדיקה כדי לוודא כי אין פגיעות פנימיות חמורות יותר. כמו כן, אי מתן של אנטיביוטיקה יכול לגרום לזיהומים קשים ואף לנמק, לכן אסור בשום אופן לזלזל במצב. הדבר נכון גם לגבי מצב שבו החתול נכווה ממים רותחים או מחומרים כימיים שונים, נדרס על ידי רכב, הורעל וכדומה. במצבים כאלו כל דקה יכולה להשפיע, לכן אל תתמהו אלא תרוצו מיד לווטרינר.

לסיכום, ישנם לא מעט מקרים אשר דורשים התערבות מידית של וטרינר. מדובר על מקרים מסכני חיים, היות וטיפול לקוי או מאוחר מידי – עלול להסתיים במוות. לכן בכל מקרה שבו החתול נפגע או נפצע, הפסיק לעשות צרכים או מסרב לאכול – גשו לווטרינר בכתובת http://www.kupet.co.il/.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריהוט לבניינים – ריהוט להמון בטעם טוב
כל סגנון הריהוט עבר לא מעט שינויים בשנים האחרונות בשל עליית המודעות והחשיבות שרבין נותנים למראהו...
קרא עוד »
מרץ 10, 2020
גמרתם את הטרקטורון- קונה טרקטורונים לפירוק
רכישת טרקטורונים  להריסה יכולה להיות משימה קשה, אבל היא גם יכולה להיות מתגמלת. עם הטרקטור הנכון תוכלו...
קרא עוד »
ינו 18, 2023
ג'קוזי לגינה – פינוק שלא כדי לוותר עליו גם בחורף
להתרחץ זה דבר נהדר אשר גם מסייע להרגיע את הגוף לקראת שינה וגם לנקות את הגוף ולשמור על תנאים נאותים של...
קרא עוד »
ינו 28, 2019