החתול לא חש בטוב? באילו מקרים כדאי להגיע בדחיפות לוטרינר

וטרינר לחתול

אנשים רבים בוחרים לגדל חתול או שניים או שלושה.. מדובר על אחת החיות המצחיקות, המשעשעות והחמודות ביותר, כך שברור לחלוטין כיצד אנשים יכולים להתמכר לתחושה החמימה והמגרגרת הזאת. הרי מה יכול להיות יותר נעים מאשר להתעורר בבוקר כשהחתול מחמם לכם את הבטן או מתכרבל אתכם במיטה? אך מה צריך לעשות ברגע שהחתול שלכם מתנהג מוזר ונראה שהוא לא מרגיש טוב? חתולים הם חיות עדינות, אשר לא נוטות להראות חולשה. לכן אם החתול שלכם נראה חולה, סימן שהמצב שלו היה לא משהו כבר תקופה מסוימת. חתול שלא מרגיש טוב יתנהג בצורה שונה מהרגיל, בדרך כלל הוא יפסיק לאכול, ימנע ממשחקים משותפים ובחלק מהפעמים יפסיק לעשות צרכים. חשוב להבין מתי לגשת מיד לוטרינר ומתי ניתן לחכות ולראות מה יקרה.

מתי חשוב לגשת בדחיפות לוטרינר – חשוב להכיר ולזהות את המצבים הבעייתיים ביותר

כאמור, חתולים הם חיות סולידיות אשר לא נוטות להראות חולשה ולכן הם בדרך כלל יסתירו את עצם היותם חולים או פצועים. באופן כללי, אם גיליתם שהחתול פצוע, חולה או מסרב לאכול – כדאי להתקשר לווטרינר כדי להתייעץ עמו טלפונית, במקום לדחות את הטיפול ביום – יומיים. מעבר לכך, ישנם מצבים שבהם בכל מקרה יש להגיע מיד למרפאה, היות והמצב אינו סובל דיחוי. אחד המצבים האלו כולל מצב שבו החתול ננשך על ידי כלב למשל. גם אם הפציעות נראות שטחיות, חשוב לגשת לבדיקה כדי לוודא כי אין פגיעות פנימיות חמורות יותר. כמו כן, אי מתן של אנטיביוטיקה יכול לגרום לזיהומים קשים ואף לנמק, לכן אסור בשום אופן לזלזל במצב. הדבר נכון גם לגבי מצב שבו החתול נכווה ממים רותחים או מחומרים כימיים שונים, נדרס על ידי רכב, הורעל וכדומה. במצבים כאלו כל דקה יכולה להשפיע, לכן אל תתמהו אלא תרוצו מיד לווטרינר.

לסיכום, ישנם לא מעט מקרים אשר דורשים התערבות מידית של וטרינר. מדובר על מקרים מסכני חיים, היות וטיפול לקוי או מאוחר מידי – עלול להסתיים במוות. לכן בכל מקרה שבו החתול נפגע או נפצע, הפסיק לעשות צרכים או מסרב לאכול – גשו לווטרינר בכתובת http://www.kupet.co.il/.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם דורבן תורשתי?
תורשה היא דבר מאוד מעניין. בתור הורים לילדים שאותם אנו מביאים אל אוויר העולם, המטען הגנטי שאנו נושאים...
קרא עוד »
נוב 06, 2019
שירותי אבטחה פיזית – צריך לדעת לבחור חברת אבטחה
דעו לכם שאם אתם חושבים להזמין שירותי אבטחה פיזית, אז ישנן חברות אבטחה שמספקות שירות כזה, ועל כן כל...
קרא עוד »
ינו 30, 2022
כאבי בטן- תרופות סבתא להקלה על כאב
כמעט כולנו סובלים מדי פעם בפעם מבטן כואבת. כאשר לא מדובר על כאב חריג שנמשך פרק זמן משמעותי, ישנם אנשים...
קרא עוד »
פבר 24, 2020