מורה לפיתוח קול

מורה לפיתוח קול – גם זמרים צריכים להיעזר בו

נהוג לחשוב שאדם אשר מגיע אל תחום מקצועי מסוים ומתחיל לעסוק בו באופן ממשי, לא צריך יותר להמשיך וללמוד אותו. הוא כבר הגיע לנקודה בה יכול לספק שירותים לקהל הנרחב ויש לו מספיק ידע וכלים, על כן הוא לא צריך ללמוד את המקצוע יותר. 

זה לא מדויק. הרי תמיד אפשר וצריך ללמוד, תמיד אפשר לקבל עוד ועוד כלים מקצועיים שיכולים לעזור ולשרת את המטרות המקצועיות של בעל המקצוע. אחת הדוגמאות הטובות לכך הם זמרים אשר פונים אל מורה לפיתוח קול, גם אחרי שהם התחילו להופיע ולהקליט, ונחשבים מוכרים בתחומם. זה נכון לא רק לגבי זמרים כמובן, אלא גם עבור אמנים בתחומי קול אחרים. 

ההסבר לכך הוא פשוט, גם אחרי שאדם מסוים הופך להיות זמר מן המניין, ייתכן מאוד שהקול שלו עדיין לא שלם, בוודאי אם הוא ירצה להשתמש בו לצורך שירה של סגנונות מוזיקה שונים. למשל, בקול גבוה או נמוך ממה שהוא מכיר. 

כיצד מורה לפיתוח קול יכול לעזור?

ראשית, מורה מבית ספר למוזיקה יכול ללמד את הזמר שפונה אליו, כיצד להשתמש בקול שלו בצורה נכונה, חכמה ויעילה, מבלי לפגוע בו. הן כשהוא שר את השירים שלו והן כשהוא מבקש לשיר שירים של אחרים, בטון שונה. 

שנית, הוא יכול ללמד אותו כיצד לשנות את הקול שלו, ליהנות ממאפיינים נוספים שיכולים לעזור לו במהלך הקריירה. 

שלישית, מורה לפיתוח קול יכול לעזור לחבר'ה צעירים שהקול שלהם בתנאי שינוי, בשביל להפיק מהקול שלהם משהו ייחודי שיתאים להם. 

ארבע, הוא יכול לעזור להם לשמור על הקול שלהם בריא וחזק יותר. לתת להם כלים כיצד לעבוד איתו ולא פחות חשוב, איך לעזור לו לנוח בצורה נכונה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

כך תמצאו חנות חיות בחולון

כך תמצאו חנות חיות בחולון

כמו בכל עיר אחרת בישראל, גם בחולון יש ביקוש ודרישה לקניית חיות. יש בהחלט מענה בדמות חנות חיות בחולון כאשר כל מי שמגיע לחולון או

קרא עוד »