אילו מיומנויות צריך לחזק לקראת מבחן TOEFL

אילו מיומנויות צריך לחזק לקראת מבחן TOEFL

מבחן טופל זהו מבחן אשר רוב מוסדות הלימוד בארצות הברית דורשים אותם. כמו מבחן אמיר"ם בארץ, מדובר במבחן ידע באנגלית אשר הוא בוחן את ארבעה כישורי השפה. אלו כוללים דיבור, שמיעה, קריאה וכתיבה. בכל אחד מהפרקים יש במבחן כמה וכמה כישורי שפה אשר הנבחן אמור להוכיח בהם שליטה טובה.

ברור אם כן כי על מנת לעבור את הבחינה, יש לחזק היטב את כל הנקודות אשר אלו נדרשות במבחן.

  • הבנת הנקרא – הנבחן אמור לשלוט היטב בהבנת השפה. אם הוא יבין את השפה היטב הוא יצליח טוב יותר לענות על השאלות השונות אשר אלו ורשות ממנו להפגין את הבנת הנקרא. במסגרת הבנת הנקרא, נדרש אף התלמיד להוכיח הבנה לוגית של הקשרים שונים כאשר הדבר יכול להתבצע אך ורק על ידי תלמיד שאכן שולט היטב על הבנת הנקרא.
  • הבנת הנשמע – על מנת להצליח לענות נכונה על כל השאלות, להבין היטב את הטקסטים המושמעים ולענות בצורה נכונה על השאלות, חובה כי הנבחן יתכונן כראוי מבחינת חשיפה גבוהה לאנגלית מדוברת כשאר עליו להקשיב לשיחות באנגלית, לטקסטים שונים המוקראים בשפה האנגלית כאשר לאחר מכן יהיה עליו לענות נכונה על שאלות שונות אשר בוחנות את ההבנה הנכונה של הטקסטים הללו.
  • כתיבה – תחום הכתיבה באנגלית זהו תחום סבוך בפני עצמו. מדובר בהיכרות טובה עם כל הכללים ועוד יותר עם כל היוצאים מן הכלל. כי באנגלית אנחנו יודעים, כי רוב הכללים בכתיבה הם למעשה יוצאים מן הכלל וכמעט שאין לנו שם כללים ברורים וחד משמעיים. ברור אם כן כי מדובר באתגר מורכב הדורש ידע נרחב ולמידה אינטנסיבית על מנת שתושג שליטה מלאה בתחום כתיבה באנגלית.
  • דיבור – הדיבור אף הוא אמור להיות רהוט, מדויק ונכון על מנת שהנבחן יוכל לעבור את המבחן בהצלחה.

מובן אם כן כי לפני הכול חשוב להתמקד בכל ארבעת התחומים באמצעות קורס TOEFL, על מנת שתושג שליטה טובה בכל אחת מהן. באופן כזה יוכל הנבחן לגשת אל המבחן עם הרבה יותר ביטחון וזה יוביל אותו להצלחה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

כדור כדורגל

כדור כדורגל

כדורגל הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם אם לא הפופולרי שבהם. גם בישראל מדובר בענף הספורט הפופולרי ביותר ומגיל 0 אנו קונים לילדים שלנו

קרא עוד »
וטרינר מומחה למחלות עור

וטרינר מומחה למחלות עור

כפי שרופאים מתמחים בסוגים מסוימים של טיפולים בבני אדם, כך גם אצל חיות, אנחנו יכולים למצוא וטרינרים שמתמחים בסוגים מסוימים של טיפולים ומחלות. על פניו

קרא עוד »