שיקום נזקי מים - המדריך המלא

שיקום נזקי מים – המדריך המלא

מים הם חיים לכל יצור חי, מים הם גם מקור לנזקים. כי אם מים אינם נמצאים בכלל שליטה, הם מתפרצים, מחלחלים ומציפים, הנזק עלול להיות עצוב מאוד. מבנים רבים ניזוקו מחמת רטיבות ומים. זאת כתוצאה מהצפה, מפיצוץ בצנרת או מחלחול מי גשמים. הנזק מתחיל ברטיבות מקומית. אך מים נוטים להתפשט הלאה סביב, לפגוע בצבע, בטיח וגם בבטון. הווי אומר שרטיבות צריך לעצור במועד כדי למנוע נזקים חמורים יותר במבנה. ככל שנוצרו נזקים רבים יותר, כך יהיה צורך לבצע מלאכת שיקום יסודית יותר.

המדריך לשיקום נזקי מים

  • חשוב מאד לבצע את השיקום בהקדם שניתן. זאת כי הנזקים הולכים ומחמירים. אם נוצרה רטיבות במבנה – פנו אל אנשי מקצוע אשר מתמחים בייבוש מבנים כדי לפתור אותה בהקדם האפשרי.
  • שיקום נזקי מים חייב להתחיל באיתור מקור הנזילה. זאת כדי לעצור את זרימת המים, אם יש כזו. כלומר, אם מדובר על צינור תקול שזורמים ממנו מים, חייבים בשלב הראשון לטפל בו כדי לעצור את המים. אם אלו מי גשמים, חייבים לבצע איטום יסודי כדי למנוע חלחול מחודש עם הגשם הבא.
  • תהליך השיקום מתחיל בבדיקה דיגיטלית שמאבחנת את האזורים הרטובים. באמצעות מצלמה תרמית ניתן לקבוע איפה יש רטיבות באופן וודאי. בצורה זו מתחילים את העבודה בצורה ברורה ומתוכננת היטב.
  • ייבוש האזורים הרטובים יתבצע באמצעות כלים שונים בהתאם לדרכי הגישה ולמורכבות הספציפית שקיימת במבנה. המטרה הינה לייבש באופן מוחלט את השטח ולוודא כי אין לחות במקום כלל.
  • לאחר הייבוש צריך לשקם את הנזקים. השיקום יכלול עבודות טיח, צביעה מחודשת, פינוי תכולה רטובה וכן הלאה. שיקום מקצועי וטוב חותר להביא את המבנה למצב מחודש ומוכן לשימוש.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

חינוך פיננסי

החשיבות בחינוך פיננסי

חינוך פיננסי הוא בעצם דרך חיים שההורים רוצים להקנות לילדיהם מגיל קטן. בואו נודה באמת – אם מהבית לא ילמדו את הילדים בנושא התנהלות פיננסית

קרא עוד »
מטבח 3 מטר

טיפים לעיצוב מטבח 3 מטר

אם יש לכם חלל גדול עבור מטבח סביר מאוד שתרצו לנצל את החלל הזה כמו שצריך ולבנות מטבח מושלם שישמש אתכם כמו שצריך ויכלול את

קרא עוד »