מה זה בדיוק מיון זרע מורפולוגי

מיון זרע מורפולוגי

מיון זרע מורפולוגי נחשב לאחד ההליכים המומלצים ביותר, עבור זוגות שעברו מספר סבבים של הפריה חוץ גופית, ללא שום הצלחה, קראו בהרחבה באתר https://gavriel.org.il. בדיקה זו נועדה כדי לבחון את איכות תאי הזרע, לא רק מבחינת המראה החיצוני שלהם, אלא גם האיכות התאית שלהם. לרוב ממליצים על הליך זה, כאשר ישנו חשש לבעיה בצורה המורפולוגית של תאי הזרע. הבדיקה מתבצעת באמצעות מיקרוסקופ אור, תחת הגדלה של עד 6,300. בצורה כזו, ניתן לבחור את המבנה המורפולוגי התוך תאי של תאי הזרע, דבר שלא ניתן לעשות בבדיקת זרע רגילה. המטרה של ההליך היא לאתר את תאי הזרע האיכותיים ביותר, לא רק לפי היכולת התנועתית שלהם או המבנה החיצוני שלהם, אלא גם לפי המבנה התוך תאי. תאי זרע אלו נאספים ומועברים לבית החולים, על מנת לעבור תהליך של הזרקת זרעון בודד לתוך ביצית.

כל מה שמעולם לא סיפרו לכם על מיון זרע מורפולוגי

כאמור, מדובר על בדיקה הבוחנת לא רק את המורפולוגיה הצורנית של תאי הזרע, אלא מתמקדת גם במורפולוגיה התוך תאית שלהם. לכן בדיקה זו נחשבת להרבה יותר מדויקת מאשר בדיקת הזרע הסטנדרטית, היות ובאמצעות מיקרוסקופ אור תחת הגדלה גדולה, ניתן לראות פגמים תוך תאיים, שאינם נראים תחת הגדלה רגילה במיקרוסקופ אופטי, מידע נוסף בלינק. חשוב לציין כי בדיקה זו אורכת שעות ארוכות, היות ואנשי המעבדה חייבים לבחור את תאי הזרע האיכותיים ביותר, מבין כלל התאים המצויים בתוך הדגימה. כתוצאה מכך, סיכויי ההפריה גדלים באופן משמעותי, והסיכון להפלה בשליש הראשון של ההיריון, פוחת בצורה משמעותית. 

לסיכום, מיון זרע מורפולוגי הינו הליך שיכול להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי ההפרייה. הליך זה מוצע לרוב לאחר מספר ניסיונות כושלים של הפריה חוץ גופית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להפחית לחץ בחיי היום יום ?
לחץ הוא בעיה שכיחה שאנשים רבים מתמודדים איתה במקום העבודה. זה יכול להיגרם ממספר גורמים כולל לחצים...
קרא עוד »
ספט 22, 2022
בקשת‌ ‌צו‌ ‌פתיחת‌ ‌הליכים‌ ‌-‌ ‌שלב‌ ‌אחר‌ ‌שלב‌ ‌
אדם שמגיע לנקודה בה הוא אינו מסוגל לעמוד בהחזרי החובות שלו, צריך למצוא את המוצא המתאים לו בהתאם...
קרא עוד »
מאי 25, 2021
לפני שאתם אורזים: חשיפת היתרונות הפחות מוכרים של טיולים מאורגנים
כאשר אתה חושב על סוג חווית הטיול הרצוי לך, טיולים מאורגנים עשויים לצוץ לעתים קרובות כבחירה, אך עלולים...
קרא עוד »
אוק 30, 2023