מה זה מרפק טניס ואיך ניתן לטפל?

מרפק טניס הוא מצב בו החלק החיצוני של הזרוע העליונה הופך כואב ומודלק. זה יכול להיות מלווה גם בכאבים באמה ובשורש כף היד. מצב זה נגרם על ידי תנועות חוזרות ונשנות הכרוכות בהארכת שורש כף היד, כגון הגשה או חבטת כדור. זה יכול להוביל לדלקת בגידים הנצמדים לאזור הגרמי בחלק החיצוני של המרפק הנקרא אפיקונדיל לרוחב.

התסמין השכיח ביותר של מרפק טניס הוא כאב בחלק החיצוני של הזרוע העליונה, היכן שהוא פוגש את האמה. תסמינים אחרים כוללים:

– כאב כאשר אתה מנסה ליישר את היד או לכופף אותה לאחור

– כאב כשאתה מנסה לאחוז במשהו ביד

מרפק טניס – דלת של הגידים

מרפק טניס, הידוע גם כ-lateral epicondylitis, הוא דלקת של הגידים הנצמדים לצד החיצוני של המרפק. זה נגרם לרוב על ידי תנועות חוזרות של זרועות כמו הנפת מחבט או זריקת כדור. הכאב מתרחש בדרך כלל בחלק החיצוני של המרפק ועלול להקרין לתוך האמה או פרק כף היד.

מרפק טניס הוא מצב כואב המשפיע על הגידים באמה ובשורש כף היד. זה נגרם משימוש חוזר בשרירים אלו, וניתן לטפל בו באמצעות קרח, מנוחה ונוגדי דלקת. המצב שכיח ביותר אצל אנשים שמשחקים טניס או ספורט מחבט אחר.

טווח כאב מאוד רחב – קחו זאת בחשבון

מרפק טניס הוא פציעה נפוצה הנגרמת משימוש יתר בשרירי האמה. זה יכול להיגרם על ידי תנועות חוזרות כמו הנפת מחבט טניס או שימוש במברג. מרפק טניס הוא פציעת שימוש יתר המתאפיינת בכאבים בחלק החיצוני של המרפק. זה נגרם על ידי דלקת של הגידים באמה. זה נקרא גם אפיקונדיליטיס לרוחב או אפיקונדילאלגיה צידית וזה מצב שכיח בקרב שחקני טניס, גננים ואלה המשתמשים בידיהם למשימות חוזרות ונשנות כמו עבודת פס ייצור. הכאב ממרפק טניס יכול לנוע בין קל לחמור, והוא עלול להחמיר כאשר אתה אוחז בחפץ בחוזקה או עושה אגרוף ביד שלך. מידע נוסף באתר https://amitkafyad.com/

 

כתוב/כתבי תגובה