עקירת שן בינה

עקירת שן בינה

כאב שיניים מעיק על מהלך חיי היומיום שלנו ותובע טיפול מיידי ככל האפשר. כאשר השיניים כואבות קשה להתרכז בעבודה, בפעילויות פנאי או בשינה. הביטחון העצמי נפגע ומצב הרוח מידרדר. טיפול שיניים אינו עניין זול וגם לא תמיד פשוט ולכן צריך ללכת רק לרופאים בעלי שם עם המלצות שקיבלתם מחברים ומכרים. כאבי שיניים עלולים לנבוע גם מצפיפות, כמו במקרה של שיני בינה, אשר יש צורך לעקור אותן מפיו של אדם בוגר. שיני הבינה צומחות בקצוות הפה, שתיים למעלה ושתיים למטה, ויוצרות את הבעיה המוכרת בשם "שן בינה כלואה", כלומר חסרת מקום לצמוח ולכן מיועדת לעקירה.

עקירת שן בינה היא חוויה לא נעימה ולעתים מפחידה וגורמת טראומה. ההליך הרפואי עלול להסתבך ולכן יש להקפיד על פנייה לרופאים מוסמכים עם ניסיון רב בתחום זה. הסכנה בהליך הרפואי נובעת מהקרבה בין שיני הבינה התחתונות לעצבים רגישים, והאפשרות לפגיעה בהם. זו סכנה נוספת על דימום וזיהום. לכן כדאי להבחין בין עקירה פשוטה יחסית של שיני בינה עליונות לעקירה מסובכת של שיני בינה תחתונות ולהיות זהירים יותר בבחירת רופא במקרה השני. פזיזות בבבחירת רופא עלולה לעלות ביוקר אם מדובר באחד שאין לו ניסיון וידע מספיק בעקירת שיני בינה תחתונות, ואז תצטרכו להתמודד עם נזקים למערכת העצבים.

המצב רגיש במיוחד כאשר מדובר בנשים בהיריון או אנשים הסובלים מזיהומים אחרים. כאן הפגיעה עלולה להעיק מאוד על חייהם ולגרום נזקים בלתי הפיכים. מדובר בעניין של סנטימטרים בודדים, אשר דורש דיוק כירורגי ברמה מקסימלית. סטייה קטנה עלולה לפגוע במערכת העצבית ולגרום תחושות קשות של אובדן חוש הטעם וטשטוש כבד שיימשך חודשים. הסבל אינו מסתיים מעצמו אלא דורש טיפול נוסף הכרוך בכאבים, מתח וכמובן הוצאות נוספות. לכן צריך להתייחס לעקירת שיני בינה כאל משימה שאסור לזלזל בה ויש להפקיד אותה בידיהם של הרופאים הטובים ביותר כמו http://www.dr-anat.co.il/. טעות קטנה עלולה לעלות לכם ביוקר ולגרום לכם סבל וצער לאורך זמן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עזרי שמע – איזה עזרים ישנם?
בכל הנוגע לשמיעה שלנו יתכן כי היא מתדרדרת ככל שאנחנו מתבגרים. יש אנשים שהשמיעה שלהם חלשה בלי קשר למצב...
קרא עוד »
ינו 10, 2022
למה כדאי לשים לב כשמזמינים צ׳קים?
השאלה איך אנו משלמים היא רבת משמעות מכיוון שאנו צריכים גם למצוא דרך זולה וגם דרך בטוחה לשימוש ונוחה....
קרא עוד »
אפר 28, 2019
טיפים לעבודה עם כלי עבודה חשמליים
אנשים רבים אוהבים להתעסק בהכנת פריטי ריהוט או אקססוריז לבית באופן עצמאי. יש אנשים שזה תחביב בשבילם...
קרא עוד »
מרץ 27, 2019