מיגון

מיגון

החיים שלנו שווים יותר מכל. ובמקרים בהם אנחנו נמצאים בסכנה, החששות והפחד כה אימתניים עד שהם לופתים אותנו בתוך צבת של היסטריה ובהלה. ומי שחווה אבדן או פגיעות ברכוש יודע כמה חמורה עשויה להיות פגיעה מכוונת. אכן, החיים בישראל חושפים אותנו לפגיעות שונות ומשונות. האויבים מבית ומחוץ עומדים עלינו לכלותינו ואנחנו חוששים לעורנו ומחפשים כיצד למנוע את האסונות המשחרים לפתחנו.

כיצד ניתן להתגונן בפני ירי?

חוליות טרור ומפגעים עוינים עמלים להוציא את זממם לפועל והם תרים אחר דרכים לפגוע ולהזיק. ואנחנו מנסים להגן על כל היקר לנו ועמלים למצוא פתרונות מיגון. ויש כיום שיטות מתקדמות אשר מטרתן היא לספק הגנה ולמנוע נזקים במקרים של ירי מכוון, נפילות טילים וכן הלאה. המיגון מספק למבנה בטיחות ומונע הדף ופגיעות במקרים בהם מכוונים מול המבנה פעולות טרור.

כיצד מבצעים את המיגון?

כדי למגן מבנה עושים שימוש באמצעים שונים אשר מטרתם היא אחת – לחזק את המבנה או את הרכב על כל חלקיו. עבור כל חלק במבנה יש אלמנט אחר אשר נועד לחזק אותו. את הקירות מחזקים באמצעות לוחות משוריינים המכוסים בלוחות גבס. התוצאה היא קירות עבים בעלי יציבות, את החלונות ואת דלתות הזכוכית ממגנים באמצעות ציפוי מגן מיוחד אשר הופך את הזכוכית השבירה והרגישה לחומר גלם יציב ואינו שביר. וגם את דלת הבית ממגנים ומתקינים דלת פלדה יציבה וחזקה שלא תיבהל מיריות ולא תיפרץ בקלות על ידי פורצים.

מיגון

במה זה כרוך?

מרבית פעולות המיגון אינן מורכבות מאוד והן מתבצעות תוך זמן קצר למדי. אם כי חשוב לציין שלא מדובר על עסק זול כלל ועיקר. לקוחות רבים פונים לבצע מיגון לדירתם או לרכבם לאחר לקיחת הלוואה משמעותית. אמנם זה לא זול, אבל לגמרי לא עניין של מותרות שניתן לוותר עליו. כי מי שמתגורר באזור חשוף לסכנות, מי שחי בכפיפה אחת עם גורמים עוינים או נוסע בדרכים שהן בחזקת סכנת ירי, חייב לפעול על מנת להגן על חייו. ואכן תושבים רבים בישראל מגנים על חייהם וממגנים באמצעי מיגון שונים את הבית, העסק והרכב.

כתוב/כתבי תגובה